Ana SayfaGenelSpotify şimdi de konser bileti satıyor

Spotify şimdi de konser bileti satıyor

Konser bileti sattığı yeni bir site açan Spotify, bilet satış platformlarına rakip olmak için ilk adımı attı.

Bugün geldiğimiz noktada artık müzik dinleme deneyiminin değişilmez bir parçası olan Spotify, kullanıcı sayısını her geçen gün biraz daha arttırıyor. İsveç merkezli şirket, son olarak yılın ilk çeyreğinin mali sonuçlarını paylaşırken, dünya genelinde 182 milyon abonesi olduğunu açıklamıştı.

Kullanıcı sayısıyla birlikte gelirini de hızla arttırmaya devam eden şirket, buna rağmen farklı alanlara yatırım yapmayı da ihmal etmiyor. Bir yandan sesli kitap alanına girmek için önemli yatırımlar yapan şirket, bir yandan da müzik dünyasının bir başka alanına girerek canlı etkinliklere bilet satmak için düğmeye bastı.

spotify konser

tickets.spotify.com adresinde yeni bir internet sitesi açan şirket, sessiz sedasız devreye soktuğu bu internet sitesinde konser biletleri satıyor. Sitede şimdilik Limbeck, Annie DiRusso, Crows, Osees, TOKiMONSTA gibi birkaç müzisyenin ve müzik grubunun konserleri için bilet satılıyor. Ancak bu sayının yakın gelecekte hızla artacağı tahmin ediliyor. Aynı şekilde şirketin de bu yeni siteyi tanıtmaya başlayarak daha çok ön plana çıkarması bekleniyor.

Şimdilik az sayıda etkinlikle sessiz sedasız bu yeni platformu açan şirket, önümüzdeki dönemde bu konuda daha ciddi adımlar atarsa, bir anda Türkiye’deki Biletix ya da ABD’deki Ticketmaster gibi bilet satış platformlarına ciddi bir rakip haline gelebilir.

Elon Musk Twitter CEO’sunu açık oturumda yüzleşmeye çağırdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting