Spotify hikayeler özelliği geliyor işte merak edilen detaylar

popüler müzik uygulaması Spotify

Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik platformlarından bir tanesi olarak bilinen Spotify, hikayeler özelliği ile geliyor. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

Snapchat ile başlayan “hikayeler özelliği” giderek tüm dünyaya yayıldı ve şimdi de Spotify hikayeler özelliği konuşuluyor. Herkesin büyük bir beğeni ile takip ettiği bu özellik, neredeyse her platform tarafından kullanıldı. Instagram tarafından da kullanılması sayesinde zirveye oturdu diyebiliriz.

Bu şirketlerin hemen ardından YouTube gibi platformların da hikayeler özelliğine geçmesi, daha da popüler hale gelmesini sağladı. Son olarak başka uygulamaların da hikayelere yer vermesi işin her yere yayılacağını iyice gösterdi.

Spotify çalma listelerinde hikayeler bölümü yer aldı

Android veya iOS cihazı olan kullanıcılar, Spotify uygulamasından Christmas Hits oynatma listesini başlatırsa karşılarına birçok hikaye çıkacak. Bu hikayelerden istedikleri herhangi birisini tercih edebilirler.

Spotify hikayeler özelliği

Jennifer Lopez, Kelly Clarkson ve Pentatonix gibi ünlü isimlerin yer aldığı hikayeler bölümünde Instagram’ın aynısının kullanıldığı görülüyor. Tear Drop ve Megan Thee Stallion’un Good News albümü üzerinden de yine hikayelerin başlatıldığı görülüyor. Bu gerçekten de sosyal medya uygulamaları dışında bu özelliğin kullanılabileceğinin bir kanıtı.

Spotify tarafından yapılan açıklamalarda, “Kullanıcılarımızın deneyimini geliştirmek için rutin bir şekilde çeşitli testler gerçekleştiririz” ifadelerine yer verildi. Muhtemelen şirket diğer özellikler de olduğu öncelikle biraz bekleyecek hemen ardından herkese bu özelliği yayacak. Bugüne kadar hep böyle yaptı ve stratejisini değiştirmeyecektir.

Çevrimiçi müzik devi büyük ihtimalle hikayeler özelliğini kalıcı olarak kullanacak. Sizce bu özellik kalıcı olarak kalmalı mı? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir