Samsung Galaxy Fold serisi yeni tasarıma kavuşuyor

Samsung foldable

Samsung Galaxy Fold serisi için yeni bir tasarım üzerinde çalışıyor. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Katlanabilir ekranlı telefon sektörünün öncü isimlerinden biri olan Samsung, bu pazardaki çalışmalarına 2014 yılında başlamıştı. En azından katlanabilir ekranlı telefon modeline ilişkin ilk detaylar o zaman ortaya çıkmıştı. Samsung bu çalışmaların varlığını kabul etse de bu teknoloji için henüz erken olduğu fikrindeydi.

Fakat diğer üreticilerin de katlanabilir ekranlı telefonlar üzerinde çalışması sonrasında Samsung çalışmalarına hız verdi ve ilk katlanabilir ekranlı modelini satışa hazır hale getirdi.

Samsung şimdi Fold serisini rakiplerinin bir adım önüne geçirebilmek için benzersiz bir tasarıma imza atmaya hazırlanıyor.

galaxy fold z3

Samsung Galaxy Fold serisi için 3’lü mekanizmayı hayata geçiriyor

Samsung‘un yeni planı Galaxy Fold serisini 2 yerine 3’e katlanan bir yapıyla kullanıcılara sunmak. Üstelik hepsi bu kadar da değil. Telefonun içerisinde bir de fiziksel klavye yer alacak. Böylece telefon tablet konumuna geldiğinde klavye destekli bir PC görevi görecek.

Şekline bakıldığında zaman yeni tasarımın hayli göz alıcı göründüğü inkar edilemez. Ayrıca alttan çıkan klavye de telefonun albenisini arttırıyor.

Elbette mevcut şartlarda böyle bir cihazın satış fiyatı hayli ütopik olacaktır. Hatırlanacağı üzere Fold 2 bile ülkemizde 20.000 TL‘den satışa çıkmıştı. Dolayısıyla yeni tasarıma sahip bu Fold modeli için en az 30.000 TL‘yi gözden çıkarmak gerekebilir. Yine de bekleyip göreceğiz.

OnePlus Nord Huawei P20 Pro’yu solladı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir