Spotify, Dublin merkezli Kinzen’i satın aldı

ss

En popüler müzik dinleme uygulaması olan Spotify, podcast kategorisinde liderliğini pekiştirmek için milyonlarca dolar harcarken bunlara bir yenisini daha ekledi.

Son gelen bilgilere göre Spotify, şirketin içerik denetleme hizmeti sunan Dublin merkezli bir girişim olan Kinzen’i satın aldı. Şirketin bu satın alma için ne kadar bir tutar ödediği açıklanmazken, Kinzen’in tümüyle satın alındığını belirtelim.

Spotify, 2020’den beri hali hazırda Kinzen ile bir ortaklığı vardı, şirket şimdi tüm müzik akışı teknolojileri ile beraber satın alındı. Teknoloji , insan uzmanlığının yanı sıra makine öğrenimini kullanarak podcast’leri ve diğer sesleri daha iyi denetlemek için kullanılacak.

Spotify

Kinzen, 2017 yılında Áine Kerr, Mark Little ve Paul Watson tarafından halka açık konuşmaları tehlikeli yanlış bilgilerden ve zararlı içerikten amacıyla kuruldu. Yanlış bilgi risklerine dönüşebilecek gelişen anlatılar ve eğilimler hakkında erken uyarılar alarak platformların önceden plan yapmasına yardımcı yazılımlara sahip.

Bu yazılım ile beraber, yanlış bilgiler, antisemitizm, nefret dolu içerik, iklimle ilgili yanlış bilgiler, şiddet içeren aşırılık ve birden fazla pazar ve dilde diğer tehlikeli yanlış bilgileri filtrelemeye önlemeyi sağlıyor.

Spotify ayrıca, şirketin pazarlarda ortaya çıkan tehditleri tespit etmesine yardımcı olacak yüzlerce dil ve lehçedeki içeriği analiz etme yeteneği nedeniyle Kinzen’i satın almanın çok önemli olduğunu söylüyor.

Satın almanın, şirketin bu yılın başlarında COVID-19 hakkında yanlış bilgi yaymakla suçlandığı “The Joe Rogan Experience” nedeniyle tepkiyle karşılaştıktan sonra hizmetindeki zararlı içerikle başa çıkma çabalarının bir parçası olduğu görülüyor.

Huawei son anlaşmasıyla ABD çip ambargosundan etkilenmeyebilir