Spotify basitleştirilmiş Araba Görünümü modu kaldırılıyor

Spotify basitleştirilmiş Araba Görünümü modu kaldırılıyor

Spotify 2019’da sadeleştirilmiş Araba Görünümü modunu duyurduğunda, bu mod sürücülerin yolda dikkatlerinin dağılmasını önlemenin akıllı bir yolu gibi görünüyordu. Arabanıza Bluetooth üzerinden her bağlandığınızda, menü düğmeleri ve albüm kapağı gibi gereksiz öğeleri kaldırıyordu. Şimdi bu mod kaldırılıyor. İşte detaylar.

Spotify araba modu sürücüler için basit ve kullanışlı bir görünüm sunuyordu. Söz konusu özellik , müziği duraklatmak ve çalmak için kullanıcılara büyük düğmeler sunuyordu. Basitleştirilmiş modda önceki veya sonraki parçaya atlamak; veya belirli bir şarkıyı seçmek normal görünüme kıyasla daha kolaydı. Ancak, Spotify’ın yakın tarihli bir destek dizisine göre şirket özelliği “kullanımdan kaldırdığını” onayladı. Araba süren kullanıcılar için tasarlanan bu görünüm şimdi emekli oluyor.

Spotify basitleştirilmiş Araba Görünümü modu kaldırılıyor

Özelliğin Android uygulamasından kaybolduğunu fark eden bir kullanıcıya yanıt veren bir Spotify moderatörü, Spotify’ın “en iyi araç içi dinleme deneyimini sunmanın çeşitli yeni yollarını aktif olarak araştırdığını” belirtti. Araba görünümünün kaldırılmasının “yeni yeniliklere yol açmak” için gerekli olduğunu eklediler. Bu yeterince makul bir sebep olsa da sürücüler için oldukça güvenli olan modun kaldırılmasının ardından gelecek özellik de aynı şekilde basit olsa iyi olacak.

Moderatör, Spotify’ı eller serbest olarak kontrol etmek için Google Asistan‘ı (veya iOS’ta Siri) kullanmayı da öneriyor. Tabi ki bu da Google veya Apple Haritalar ile gezinirken de işe yarayacak bir şey. CarPlay veya Android Auto desteğine sahip modern bir arabanız varsa zaten müzik çalmak kolay olduğundan Spotify bu modu kaldırmakta problem görmüyor gibi görünüyor.

Netflix, LGBT içeriği nedeniyle Rusya tarafından araştırma konusu oldu