Ana sayfa Haber Spotify abone sayısı ile Apple Music'e taş çıkarıyor!

Spotify abone sayısı ile Apple Music’e taş çıkarıyor!

Spotify abone sayısı ile Apple’ın çevrimiçi müzik servisi Apple Music’i neredeyse ikiye katlamış durumda. İşte müzik servisi savaşlarındaki son durum!

Çevrimiçi müzik servisi olan Spotify, bugün kullanıcı sayısını açıkladı. 2018’in aynı dönemine göre kullanıcı sayısını yüzde 31 arttırarak 108 milyon aboneye ulaştığını açıklayan Spotify, rakibi Apple Music’e resmen taş çıkarıyor. Apple’ın son açıklamalarına göre Apple Music’te sadece 60 milyon abone yer alıyor.

Spotify abone sayısı ne kadar olacak?

Spotify cephesi; Eylül ayının sonlarına doğru 110 milyon ila 114 milyon arasında abone sayısına ulaşmak istediklerini ve aktif kullanıcı sayısında ise 240 milyonu görmek istediklerini belirtiyor. Apple’ın iOS 13 ile birlikte şarkı sözlerini gerçek zamanlı olarak sunması ve siyah tasarıma geçmesi Spotify’ın biraz yıpratacak gibi.

Ancak yine de Apple Music, müzik keşfetme konusunda oldukça sığ diyebilirim. Apple Music’te sadece bildiğin şarkıları arşivine veya çalma listene eklersen güzel. Ancak Spotify’da bu durum çok farklı.

iOS 13 Public Beta 4 çıktı! İndir!

Binlerce çalma listesi, çalan şarkıdan sonra o şarkıya benzer şarkıların çalması ve size özel bölümünde sizin tarzınıza özel şarkıların sunulması, Spotify’ı farklı kılıyor. Umarız Apple da artık çalma listesi konusunda bir hamle yapar. Aksi durumda Apple Music’in işi çok zor.

Spotify abone sayısı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

2020 yılında otomobil için ÖTV indirimi gelecek mi?

Şu aralar sıfır otomobil almayı düşünenlerin en çok merak ettiği sorulardan birisi de 2020 yılında ÖTV indirimi gelip gelmeyeceği. İşte konu hakkındaki tüm detaylar. Şu...

Son Haberler