Ana SayfaGenelSpaceX Elon Musk'ı eleştiren çalışanlarını kovdu

SpaceX Elon Musk’ı eleştiren çalışanlarını kovdu

SpaceX, geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın sosyal medyadaki paylaşımlarını eleştiren bir mektup yayınlayan çalışanlarını işten çıkardı.

Elon Musk son dönemde iyiden iyiye tartışmalı bir figür haline gelmiş durumda. Bir yandan Twitter’ı satın almak için yaptığı 44 milyar dolarlık çılgın teklifle sık sık gündeme gelen Elon Musk, bir yandan da sosyal medya üzerinden tepki çeken açıklamalara imza atıyor. Musk’ın bu açıklamaları, sahibi olduğu SpaceX ve Tesla gibi şirketleri de etkiliyor haliyle.

Elon Musk’ın sosyal medyadaki bu tutumunun SpaceX içinde rahatsızlığa sebep verdiği ve bazı çalışanların bu durumdan rahatsızlıklarını dile getirmeye başladıkları yönündeki haberler bu hafta teknoloji dünyasının gündemini meşgul etmişti. Bu hafta içi çıkan haberlerde bazı çalışanların Elon Musk’ın Twitter’daki paylaşımlarından rahatsız olduğu, bu rahatsızlıklarını dile getirmek için de şirket yönetimine bir açık mektup gönderdikleri bilgisi paylaşılmıştı. Bu haberlerin çıkmasından birkaç gün sonra SpaceX cephesinden beklenmedik başka bir haber geldi. Şirket, Elon Musk’tan rahatsızlıklarını dile getiren bu çalışanları işten attı.

SpaceX çalışanlarına köle

Şirket yönetiminin Elon Musk’ın davranışlarını kınamasını isteyen mektubun yayınlanıp paylaşılmasında parmağı olan en az beş SpaceX çalışanının işten atıldığı söyleniyor.

SpaceX Başkanı Gwynne Shotwell, konu hakkında bir açıklama yayınlayarak bu kişilerin neden işten çıkarıldığına açıklık getirmeye çalıştı. Shotwell, bu mektubun ve hazırlanması sırasındaki sürecin çalışanları huzursuz ettiğini ve kovulan çalışanların bu mektubu imzalamaları için iş arkadaşlarına baskı yaptığını söylüyor. Bu mektubu imzalamak istemeyenlere karşı öfkeli davranıldığını, bu insanların şirkette rahat çalışmasına engel olunduğunu iddia ediyor. Bu yüzden çalışanlara bunlara yaşatan kişilerin işten çıkarıldığı belirtiliyor. Elbette Shotwell’in bu açıklamaları, Elon Musk’ın kendisini eleştiren kişileri işten atmış olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Google’ın yönetimine güçlü bir tarikat sızmış olabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting