Sony’den Microsoft’a Gönderme!

xbox one vs ps41

Sony’nin oyun kanadındaki patronu Jack Tretton, Sony PlayStation ve Xbox One fiyatlarıyla ile ilgili yapılan spekülasyonlara değinirken, en büyük rakibine ciddi göndermeler yapmaktan da geri kalmadı.

Bilindiği gibi E3 organizasyonda, yeni konsol savaşlarının en önemli öğelerinden biri ortaya çıkmıştı: Sony PlayStation 4 ve Xbox One’ın fiyatları. Şaşırtıcı şekilde Japon firmanın, konsolunun Kuzey Amerika başlangıç fiyatı dolar iken, Xbox One 500 dolar konumlanmıştı. Aradaki 100 dolar fark polemik konusu olmuş ve Sony’nin kalite yönetimine önemli eleştiriler getirilmişti.

xbox one vs ps4

Sony patronu Jack Tretton, konuyla ilgili ilginç iddialarda bulundu. Tretton:”Ucuz olmak her zaman iyi birşey değildir ve asla sektör liderliği anlamına gelmez. Bununla birlikte biz, finansal analizlerimizi iyi yaptık ve kesinlikle bizden pahalı olacak rakibimizden aşağıda değiliz. Hatta pek çok konuda, onu sürklase edebileceğimizi söyleyebiliriz. Sony için ucuz fiyat, daha az kalite anlamına gelmez. Bunu hep birlikte göreceğiz. En büyük olmaya kararlıyız” ifadelerini kullandı.