Sony Xperia 1V görüntüleri ortaya çıktı

Sony’nin önümüzdeki günlerde Xperia 1V akıllı telefonunu piyasaya sürmesi bekleniyor. Cihaz ilk olarak Japonya’da 11 Mayıs’da piyasaya sürülecek, daha sonra ise küresel pazarda satışta olacak.

Xperia 1V’nin 11 Mayıs’da piyasaya sürüleceği kesinleşmiş durumda. İlk olarak anavatanı Japonya’da raflardaki yerini alacak olan cihaz daha sonra ise dünya pazarında olacak. Tanıtımdan önce ise cihazın görüntüleri sızdı. Aynı zamanda reklam olarak kullanılacak bir bilboard posteri de ortaya çıktı.

Sony Xperia 1V

Twitter kullanıcısı @jacky_3541 tarafından paylaşılan poster ile beraber akıllı telefonun arka tasarımı da ortaya çıkmış oldu. Bu tasarım, daha önce sızdırılan görüntülerle eşleşiyor. Ayrıca telefonun üç renk seçeneğiyle geleceğini de ortaya koyuyor: Siyah, Beyaz ve Yeşil. Reklam panosu Hong Kong’da göründü, bu da akıllı telefonun Japonya lansmanının yanı sıra orada da görücüye çıkmasını bekleyebileceğimiz anlamına geliyor.

Cihaz hakkında bilgiler biraz kısıtlı olsa da daha önce sızan bazı bilgiler de mevcut. Sony Xperia 1 V’nin Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye, 16 GB’a kadar RAM’e ve 12 MP ana, 12 MP periskop ve 48 MP ultra geniş açılı lensler içeren bir kamera kurulumuna sahip olduğu söyleniyor. Ayrıca 120 Hz yenileme hızına sahip aynı 6,5 inç 4K HDR OLED ekranı da koruyabilir.

ss4

Xperia 1V’in önemli özellikleri arasında kulaklık jakı, deklanşör düğmesi, dahili parmak izi okuyuculu güç düğmesi, ses seviyesi düğmesi ve alttaki merkezi USB-C bağlantı noktası yer alıyor. Ayrıca 12 megapiksel ön kamera ve yaklaşık 161.0 x 69.3 x 8.5 mm boyutlarında 5000 mAh pil içermesi bekleniyor.

MediaTek sessizce Dimensity 7050 SoC’yi piyasaya sürüyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir