Sony PSP 2 veya PS Vita 2’yi duyuracak mı?

PSP 2

Sony, yeni nesilde el konsolu üretip üretmeyeceği hakkında kesin açıklama yaptı. Bakalım PSP 2 veya PS Vita 2 gibi ürünler gelecek yıllarda üretilecek mi?

Sony, Nintendo’nun başlattığı el konsolu furyasını PSP ile arşa çıkarmıştı. PS Vita ile bu alanda daha güçlü oyunlar ile rekabet etmek isteyen firma, maalesef ki umduğunu bulamamıştı. 3. parti oyun geliştiricilerinin yanı sıra kendi stüdyolarının da PS Vita için oyun geliştirmemesinden dolayı ölü doğan konsoldan sonra Sony’nin ne yapacağı merak ediliyordu.

PlayStation 1 parçalarına ayrıldı!

PSP 2 ve PS Vita 2 bekleyenlere kötü haber

Geçtiğimiz aylarda PS Vita‘nın üretimini durduran Sony cephesi, bugün yeni nesilde handheld konsol üretip üretmeyeceği hakkında kesin açıklamalarda bulundu. Sony’den Jim Ryan yeni nesilde artık handheld konsol üretmeyeceklerini belirtti. PS Vita’nın oldukça başarılı olduğunu belirten Jim Ryan, yeni nesilde PlayStation 5‘e odaklanacaklarının da altını çizdi.

Piyasayı Nintendo Switch ile kasıp kavurmayan devam eden Nintendo, handheld konsol alanında elini güçlendirmek için Nintendo Switch Lite‘ı pazara sürmüştü. Tartışmasız en iyi handheld konsol olan Nintendo Switch modelleri ile yarışmak şimdilik çok zor görünüyor.

Sony bu alanda rekabet edebilmek için önce kendi stüdyolarına handheld konsolları için oyun ürettirmesi hatta bu oyunların sadece bu konsola özel olması gerekiyor. 3. parti oyun geliştiricileri ve kendi stüdyoları PlayStation 5‘e odaklanmışken bunun pek mümkün görünmediğini söyleyebiliriz.

PSP 2

Sony muhtemelen uzun yıllar PSP 2 veya PS Vita 2 bekleyenlerin beklentilerini karşılamayacak gibi görünüyor. Umarız ilerleyen yıllarda Sony’den PSP gibi ses getirecek olan bir handheld konsol görürüz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir