Ana SayfaAkıllı TelefonSony Mobile tarih mi oluyor?

Sony Mobile tarih mi oluyor?

Akıllı telefon sektöründeki en köklü isimlerden biri olan Sony, pazardaki geleceğini ciddi ciddi düşünmeye başladı. Peki Sony akıllı telefon üretme işini bırakacak mı? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Sony Mobile tarih mi oluyor? Eski günlerinin çok uzağında olan Sony, akıllı telefon bölümünü gözden çıkarmış durumda. En azından yayınlanan son raporlar Japon teknoloji devinin de LG ile aynı kaderi paylaşacağını gözler önüne sermişti. Peki LG’nin başına tam olarak ne gelmişti?

Sony Mobile

Akıllı telefon sektörünün en köklü isimlerinden biri olan LG, kısa süre önce mobil pazardan çekildiğini açıklamıştı. Bir dönem zirveye oynayan Güney Koreli üretici, Çinli şirketlerin küresel pazardaki ağırlığını arttırmasıyla birlikte geri planda kalmıştı.

İstediği atılımı gerçekleştirmekte güçlük çeken LG, ister istemez pazardan çekilmek zorunda kaldı. Peki aynı durum diğer üreticiler için de söz konusu olabilir mi? Yani LG haricinde başka üreticiler de pazardan çekilme kararı alabilir mi?

Sony Mobile

Söz konusu böyle bir soru olduğunda gözler direkt olarak Sony’e çevriliyor. Son yıllarda mobil pazarda silik bir görünüm çizen Sony, yine de direnmeye devam ediyor.

Sony Mobile tarih mi oluyor?

Bir dönem Türkiye’de de kurumsal olarak hizmet veren Sony ciddi anlamda güçlü telefonlar üretiyordu. Hatta Sony’nin ürettiği telefonlar kamera tarafında da neredeyse rakipsizdi. Fakat Sony’nin katı fiyat politikası Japonya merkezli üreticinin bir anlamda sonu oldu.

Sony Mobile

Türkiye de dahil pek çok pazardan çekilme kararı alan Sony, ürettiği akıllı telefonları hayli sınırlı bir pazar dahilinde satışa sunmaya başladı. Fakat bu durum da Sony’nin mobil tarafta zarar etmesini engellemedi.

Eğer böyle devam ederse yakın gelecekte Sony’nin de LG ile aynı kaderi paylaşması kaçınılmaz görünüyor.

Sony Xperia 1 IV için bilgiler gelmeye başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting