Ana SayfaAkıllı TelefonSony Mobile adeta dibe vurdu

Sony Mobile adeta dibe vurdu

Sony geçtiğimiz gün 2. çeyreğe ilişkin mali raporunu yayınladı. Sony Mobile son çeyrekte de zarar etmekten kurtulamadı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Teknoloji sektörünün önemli isimlerinden biri olan Sony, pek çok alanda, geniş bir ürün yelpazesine sahip. Akıllı telefonlardan oyun konsollarına, televizyonlardan kamera lenslerine kadar hayli geniş bir portföye sahip olan şirket, 2 çeyreğe ilişkin mali raporunu yayınladı.

Yayınlanan raporda Sony’nin 2. çeyrek rekorunu kırdığı belirtildi. Bu rekorun arkasında ise görüntü sensorleri birimi yer alıyor.

Bilindiği üzere akıllı telefon sektöründe yer alan pek çok şirket, kamera sensorleri için Sony ile çalışıyor. Bu da Japon teknoloji devinin dünya çapında satılan telefonların büyük çoğunluğundan para kazanması anlamına geliyor. Yani Sony akıllı telefon satamasa bile, pazarladığı görüntü sensorleri sayesine üretilen her telefondan para kazanıyor.

sony mobile

Madalyonun diğer yüzüne baktığımızda ise Sony Mobile tarafında işlerin iyiden iyiye kötüleştiğini görüyoruz. Sony’nin akıllı telefon bölümü, 2. çeyrekte de zarar etmekten kurtulamadı. Eğer düzen bu şekilde devam ederse, Sony akıllı telefon üretimini sonlandırmayı düşünebilir. Yine de bekleyip göreceğiz.

Mate 30 ve Mate 30 Pro Avrupa’ya geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting