Ana SayfaGenelSony Epic Games için kesenin ağzını açtı

Sony Epic Games için kesenin ağzını açtı

Oyun dünyasının dev isimlerinden biri olan Epic Games, Sony yetkililerinden hatırı sayılır miktarda yatırım aldı.

Epic Games Store ile Steam’e ciddi bir rakip olan Epic Games, geçtiğimiz günlerde büyüme destekli olarak 1 milyar dolar fon toplayacağını açıklamıştı. Epic Games’in bu açıklamasına ilk destek ise Sony’den gelmişti. Sony ilk etapta Epic Games’e 250 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirdi.

Bu  yatırımın hemen akabinde 200 milyon dolar daha yatırım yapılarak Epic Games’in azınlık hissesi alınmış oldu. Böylece Sony kısmen de olsa piyasa değeri 28.7 milyar dolar olan Epic Games’in yeni ortağı oldu.

Sony Epic Games için kesenin ağzını açtı

Tabi ki bu iş birliğinin şimdilik sadece kağıt üzerinde olduğunu söylememiz gerekiyor. Zira iki dev isim henüz ortak bir proje için iş birliğine gitmiş değiller. Belki önümüzdeki dönemde Sony’nin Game Pass benzeri sisteminde Epic Games’in de bir rolü olabilir. Bunu şimdilik kestirmek güç.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Epic Games Store hali hazırda kendi platformuna özel olarak yayınlattığı oyunlar için hatırı sayılır derecede zarar etmiş durumda. Fakat şirket yetkilileri bu zararın kendilerini geliştirme konusunda önemli olduğu konusunda hem fikirler.

İşin garip yanı ise Epic Games’in bu sistemi biraz daha devam ettirmek istemesi. Bakalım Epic Games Store ne kadar süre daha ücretsiz oyunlar dağıtmaya devam edecek.

LG akıllı telefon fiyatlarını düşürüyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting