Fortnite, iOS’te 200 günde 300 milyon dolar kazandırdı!

fortnite 1

Son dönemin en popüler F2P oyunlarından biri olan Fortnite, yapımcısını zengin etmeye devam ediyor. Battle Royale tarzındaki yapım iOS platformunda eşine az rastlanır bir başarıya imza attı.

Özellikle son 1 – 2 yıldır Battle Royale tarzındaki yapımların sayısında hızlı bir artış yaşandı. PUBG ile başlayan bu dalga, kısa sürede geniş bir oyuncu kitlesini kapsamayı başardı. PUBG’ye olan talebi fırsata dönüştürmek isteyen yapımcılar, benzer bir oyun anlayışıyla bu pastadan pay kapmaya çalıştılar. Nitekim bunu başaran firmalar da oldu. Epic Games, Fortnite ile eşine az rastlanır bir başarıya imza attı.

PUBG’nin aksine, Fortnite’ı F2P olarak kullanıma sunan Epic Games, kısa sürede geniş bir oyuncu kitlesine erişti. Daha sonra bu kitleyi mobil platformlarla iyice genişletmişti.

Epic Games, Fortnite’ın iOS sürümünün lansmanını geçtiğimiz Mart ayında gerçekleştirmişti. Sensor Tower tarafından yayınlanan istatistik raporuna göre, Epic Games’in popüler oyunu geçtiğimiz 200 gün içerisinde şirketin kasasına 300 milyon dolar koymayı başardı.

Sensor Tower raporuna göre, Epic Games bu anlamda bir rekorun da sahibi oldu. Daha önce ilk 200 gün içerisinde en yüksek gelir 228 milyon dolarla Clash Royal’e aitti. Onu 121 milyon dolar ile Honor of Kings takip ediyor. Knives Out ise 114 milyon dolar ile 4. sırada yer alıyor.

Dip not olarak hatırlatalım. Fortnite henüz Android platformundaki tüm cihazlar için kullanıma sunulmuş değil.

Nintendo, akıllı telefonları Gameboy’a dönüştürecek