Snapdragon 888 yonga seti geliyor

Snapdragon 888

Qualcomm’un yeni amiral gemisi yonga setinin Snapdragon 875 yerine Snapdragon 888 ismini taşıyacağı ortaya çıktı. İşte detaylar.

Qualcomm’un merakla beklenen etkinliği bugün başlayacak. Snapdragon Tech Summit 2020 etkinliğinde Qualcomm’un amiral gemisi mobil işlemcisini duyurması bekleniyor. Şimdiye kadar herkes Qualcomm’un Snapdragon 865 Plus mobil işlemcisinin halefi Snapdragon 875’i tanıtması bekliyordu.

Bugün, gelecek amiral gemisi Qualcomm mobil işlemcisinin Snapdragon 888 olarak adlandırılacağını iddia eden yeni bir söylenti var. Bu yeni Qualcomm SD 888 işlemcinin 2021’de amiral gemisi mobil cihazlara gelişmiş kamera, oyun ve bağlantı deneyimleri sunması bekleniyor.

Snapdragon 888

Qualcomm’un 2021 yılında Samsung’un yanı sıra MediaTek de amiral gemisi segmentinde rakibi olacak. Bu yüzden firmanın büyük atılımlar yapması gerekiyor. SD 888 yonga setinde 3.0 GHz hızının aşılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

MediaTek MT689X amiral gemisi olacak

Ancak son yıllarda hız tek başına etken değil. AI yani yapay zeka konusunda da büyük atılımlar yapılmalı. ML konusunda ise yapılacak iyileştirmeler kullanıcılara daha kaliteli bir görüntü deneyimi sunacaktır.

Kamera konusunda artık 200 Megapiksel çözünülüğündeki lenslerin desteklenmesi gerekiyor. Bu alanda Qualcomm’un atılım yapması şart.

Bakalım yonga seti üreticisi Qualcomm, bugünkü etkinliğinde ne gibi yeniliklerini tanıtacak? Bekleyip göreceğiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir