Snapdragon 8 Gen1 AnTuTu testine girdi! Efsane sonuç!

4nm Snapdragon 895 serisi üretimi, Samsung ve TSMC arasında bölünecek

Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 8 Gen1, tanıtım öncesinde AnTuTu testinde görüldü. İşte işlemcinin aldığı skor!

Snapdragon 8 Gen1 AnTuTu testine girdi! Efsane sonuç! Bildiğiniz gibi Qualcomm tarafından üretilen en güçlü işlemci Snapdragon 888+ idi. AnTuTu testinden 800.000 civarı bir puan ile ayrılan yonga seti, en önemli amiral gemi modellerine güç vermişti. Şimdi ise sırada yeni bir işlemci var. Qualcomm tüm isim stratejisini değiştirdi ve artık daha farklı bir isimlendirme programı çiziyor. Bu kapsamda en yeni ve en güçlü işlemcisini Snapdragon 898 yerine Snapdragon 8 Gen1 şeklinde adlandıracak.

Snapdragon 898 kullanacak ilk telefon

Snapdragon 8 Gen1 AnTuTu testine girdi! Efsane sonuç!

Yeni Hyundai KONA

Bildiğiniz gibi Snapdragon 8 Gen1’in en önemli rakibi olarak MediaTek’in Dimensity 9000 işlemcisi gösteriliyor. Daha öncesinde bu teste tabi tutulan Dimensity 9000, testten 1 milyonun üzerinde bir skor elde etmişti. Şimdi ise aynı testten Snapdragon 8 Gen1 de geçti. Tanıtımına az bir süre kalan yonga seti, testten tam 1.035.020 puan aldı.

Bu skorun oldukça iyi bir sonuç olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Her iki işlemcinin de 4 nm üretim sürecinden geçtiğini de hatırlatmakta fayda var. Ancak puanlar henüz iki işlemcinin yenişemediğini ortaya koyuyor. Dolayısıyla şimdiden biri öne çıkıyor demek doğru olmaz. Peki ama siz telefonunuzda hangi yonga setinin olmasını tercih ederdiniz? Görüş ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Huawei ikinci el telefon satmaya başlıyor!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir