Snapdragon 810 Antutu Testinde Ortaya Çıktı!

Snapdragon 810 Antutu Testinde Ortaya Cikti

Qualcomm’un yeni nesil işlemcisi Snapdragon 810, Antutu Benchmark testinde görücüye çıktı.

Geçtiğimiz Şubat ayında düzenlenen Dünya Mobil Kongresi’nde Snapdragon 805 yonga setini tanıtan Qualcomm, bu işlemcinin Mayıs ayında pazarda olacağını belirtmişti.

Snapdragon 810 Antutu Testinde Ortaya Cikti!

Qualcomm tarafından 805 işlemcisi tanıtıldığı için kullanıcılar yeni nesil telefonların bu işlemci ile gelmesini beklerken, arka arkaya tanıtılan Galaxy S5 ve Xperia Z2 akıllı telefonları geçtiğimiz yıl kullanılan Snapdragon 800’ün sadece hızı arttırılmış sürümünün kullandığı ortaya çıktı. Yeni bir işlemciymiş gibi lanse edilen yonga setinin adına da Snapdragon 801 verilmişti. Yani Snapdragon 801AC denen işlemci temel anlamda Snapdragon 800’den başkası değildi.

Yılın ilk yarısını boş geçiren Qualcomm, Mayıs ayında piyasaya süreceği işlemcisini Ağustos ayının geçiyor olmasına rağmen tam anlamıyla piyasaya sürmüş değil. Şirket 64 bit yeni nesil işlemcisi Snapdragon 810 sürümünü ise Nisan ayında tanıtmıştı. Snapdragon 810 ile beraber yeni bir çekirdek yapısı kullanan Qualcomm, yeni işlemcisinden çok umutlu.

İşlemci üzerinde yapılan AnTuTu testinde işlemci görücüye çıkmış oldu. Henüz kaç puan aldığı bilinmeyen işlemci için yapılan yorumlara göre yeni Cortex A57 çekirdekleri Snapdragon 805’e göre yüzde 25 ve Snapdragon 800’e göre yüzde 80 oranında daha performanslı olacak.

Ancak şimdi akıllarda yeni nesil telefonların 805 sürümünü mü yoksa 810 sürümünü mü kullanacağı merak ediliyor.

Life is Strange Duyuruldu!