Snapdragon 3100, akıllı saatlerin pil ömrünü uzatacak


Çip sektörünün önemli isimlerinden biri olan Qualcomm, akıllı saatler için geliştirdiği yeni yonga seti Snapdragon Wear 3100 hakkında önemli bilgiler verdi. İşte detaylar.

Akıllı saatlerin kullanımı gün geçtikçe biraz daha yaygınlaşıyor. Bu durumun en önemli sebebi ise, saat sektörünün önde gelen isimlerinin de bu pazara adım atması. Şimdiye kadar hep mekanik saatler üreten yüz yıllık şirketler bile artık akıllı saat üretmeye başlamış durumdalar.

Elbette söz konusu akıllı saat olduğunda öne çıkan bir kaç isim bulunuyor. Zaten pazardaki dağılıma baktığımızda da bu isimlerin, diğer markalara oranla açık ara önde bulunduğunu görüyoruz.

Akıllı saat sektöründe hizmet veren üreticilerin önemli bir bölümü yonga seti ihtiyacını Qualcomm vasıtasıyla karşılıyor. Bilindiği üzere Qualcomm’un hali hazırda akıllı saatler için ürettiği en güncel yonga seti Snapdragon Wear 2100. Fakat yakın gelecekte akıllı saatler bir sonraki nesle yani Snapdragon Wear 3100’a geçecekler.

Snapdragon Wear 3100, pil ömrünü uzatacak

Qualcomm geçtiğimiz günlerde akıllı saatler için ürettiği  yeni yonga seti Snapdragon Wear 3100 için bazı bilgiler paylaştı.

Çip sektörünün önemli ismi tarafından paylaşılan bilgilere bakacak olursak, Snapdragon Wear 3100, performanstan ziyade pil ömrüyle öne çıkan bir yonga seti olacak.

Snapdragon Wear 2100 mimarisini kullanacak olan Wear 3100, ultra slim yapısıyla muazzam bir pil tasarrufu sağlayacak. Qualcomm’un söylemlerine bakacak olursak, aynı pili kullanan 2100 ile 3100 arasında 4 saaten 12 saate kadar bir pil farkı oluşabilir.

Şimdilik Wear 3100 ile çıkacak herhangi bir saat bulunmuyor. Fakat Fossil Group, Louis Vuitton ve Montblanc gibi ünlü saat markalarının Qualcomm ile dirsek teması halinde oldukları belirtiliyor.

iPhone Xc, Xs, Xs Plus satış tarihi belli oldu


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin