iPhone Xc, Xs ve Xs Plus satış tarihi belli oldu


Apple’ın 12 Eylül’de tanıtacağı yeni iPhone modellerinin ne zaman satışa sunulacağı da netlik kazandı. İşte iPhone Xc, Xs ve Xs Plus satış tarihi ve konu hakkındaki diğer detaylar.

Apple’ın yeni iPhone modellerini tanıtacağı etkinliğine artık sayılı saatler kaldı. 12 Eylül’de Steve Jobs sahnesinde gerçekleşecek olan etkinliği, milyonlarca insan ekranları başından takip edebilecekler. Bilindiği üzere Apple bu etkinlikte iPhone Xc, Xs ve Xs Plus modelleriyle izleyicilerin karşısına çıkacak. Peki bu modellerin satışı ne zaman başlayacak? İşte yanıtı.

Yeni iPhone modelleri ne zaman satışa sunulacak?

Apple genel olarak lansmanını gerçekleştirdiği yeni iPhone modellerini en geç 1 – 2 hafta içerisinde satışa sunuyor. Sadece geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone X’te istisnai bir durum söz konusuydu. Parça tedariğinde ortaya çıkan sorunlar neticesinde, iPhone X’in raflardaki yerini alması 3 Kasım’ı bulmuştu. Nitekim iPhone X, Kasım ayı bitmeden Türkiye’de de satışa sunulmuştu.

Bu sene tanıtılacak olan iPhone modellerinde ise herhangi bir gecikmenin olacağı düşünülmüyor. Yani lansmanda tanıtılan iPhone Xc, Xs ve Xs Plus modellerinin Eylül ayı içerisinde raflardaki yerini alacağı ön görülüyor.

Nitekim Apple’ın sevkiyat ortakları tarafından sızdırılan raporlarda Eylül ayı bitmeden yeni iPhone modellerinin satışa sunulacağını gösteriyor. Bu raporlara göre 3 modelde 21 Eylül itibariyle son kullanıcıya ulaşmış olacak. Yani kabataslak olarak telefonların 9 gün boyunca ön sipariş sürecinde kalacağını söyleyebiliriz.

Yeni iPhone modellerinin ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

iPhone Xc en popüler iPhone modeli olacak


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin