Snapchat Güvenlik Sorunlarını Gidermeye Çalışıyor


Geçtiğimiz ay internete sızdırılan görüntüler yüzünden zor dönemler geçiren Snapchat, kullanıcılarını üçüncü partilerin uygulamaları hakkında uyardı.

Son dönemde hızla yükselen ve dünyanın en popüler sosyal medya araçları arasına girmeyi başaran Snapchat, kullanıcıların karşı tarafa sadece belirli bir süre için görülebilen iletiler yollamasına imkan sağlamasıyla dikkatleri çekmişti. Snapchat‘in bu özelliği kullanıcılara sosyal medyada rahat bir şekilde iletişim kurma imkanı sağlamış olsa da, son dönemde yaşanan güvenlik sorunları ve sızıntılar platformun geleceğini tehlikeye soktu.

snapchatt

Snapchat kullanıcılarının başkalarına gönderdikleri içerikleri kalıcı olarak depolamasına yardımcı olan Spansaved uygulamasının hacklenmesi, binlerce kullanıcının bilgilerinin ve görüntülerinin internete sızmasına neden olmuştu. Yaşanan bu güvenlik sorunlarının ardından kullanıcılarını güvenli bir şekilde paylaşım yapabilecekleri konusunda en baştan ikna etmesi gereken Snapchat, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla güvenlik önlemlerini arttıracağını duyurmuştu.

Bu çalışmaları kapsamında kullanıcıları da bazı konularda uyaran firma, üçüncü partiler tarafından geliştirilen uygulamaların kullanımından doğan tehlikelere dikkat çekti. Üçüncü partiler tarafından geliştirilen bu uygulamalardan bazılarının Snapchat deneyimini geliştirdiğini kabul eden firma, öte yandan bazılarının kullanıcılar için güvenlik sorunlarına neden olduğunu vurguladı.

Just Cause 3 Resmi Olarak Duyuruldu


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Snapchat Güvenlik Sorunlarını Gidermeye Çalışıyor Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Buse diyor ki:

    Tamam bu sorunu cozmek icin ne yapmaliyiz peki gelen maildedeki unlock snapchate basiyorum fakat olmuyo lutfen yardimci olun

Sayfa başına git