Ücretli sosyal medya çağı başladı!

Snapchat 35 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardı

Telegram Premium, Twitter Blue, Snapchat Plus ve YouTube Premium derken ücretli sosyal medya çağı da resmen başlamış oldu. Bir zamanlar tamamen ücretsiz olan pek çok sosyal medya uygulaması için şimdilerde para öder olduk. İşte detaylar.

Ücretli sosyal medya çağına hazır olun. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Telegram CEO’su, Telegram Premium üzerinde çalıştıklarını ve yakın zamanda ücretli bir versiyon ile kullanıcıların karşısına çıkacaklarını duyurmuştu.

Aslında bu açıklamalar sosyal medya kullanıcılarını çok fazla şaşırtmadı. Çünkü sosyal medya platformlarının ücretli versiyonlarının çıkması, son zamanlarda çok sık görülen bir şey. Öyle ki YouTube Premium, Twitter Blue gibi ücretli servisler hem bu alanın öncülerinden hem de başarılı örneklerinden oldular.

Snapchat, hikayeler ile ilgili özelliğini duyurdu

İşte bu stratejiyi benimseyen bir diğer sosyal medya servisi Snapchat oldu. Uygulamanın geliştiricisi Snap şirketinden yapılan açıklamaya göre şu an Snapchat Plus adı verilen paralı bir versiyon aboneleri çok memnun etti. Aylık ücreti 4,59 Euro olarak belirlenen uygulama tabi ki kullanıcılarına bazı ayrıcalıklar sağlıyor.

Snapchat, bünyesine gerçek zamanlı konum paylaşımı ekliyor

Ücretli sosyal medya çağına hazır olun

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Snapchat Plus kullanıcıları artık uygulamadaki en yakın arkadaşlarının kim olduğunu belirleyebiliyorlar. Bir diğer önemli fark ise, kimin hangi hikayelerini birden fazla defa izlediği de yine Snapchat Plus kullanıcıları tarafından görülebiliyor olması.

Snapchat, Rusya ve Ukrayna'daki reklamları duraklattı

Hangi kullanıcının Snapchat Plus versiyonuna sahip olduğunu öğrenmek de son derece kolay. Plus versiyonuna sahip kullanıcıların profillerinde özel bir rozet bulunuyor. Ayrıca daha fazla ikon ve arkadaşların son 24 saat içerisinde hangi mekanlarda bulunduğunun görülebilmesi de yine Plus versiyonunun sağladığı önemli avantajlar arasında.

En çok erotik film izlenen saatler açıklandı!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir