SkyDrive ve Suzuki’den uçan otomobil iş birliği

uçan otomobil

SkyDrive ve Suzuki, uçan otomobil faaliyetleri ve teknolojisinde iş birliği yapıyor. Açıklanan ortaklık kapsamında, iki dünya devi, Hindistan’da uçan otomobilleri geliştirmeyi, üretmeyi ve pazar oluşturmayı planlıyor. 

 Otomotiv dünyasının Japon devi Suzuki ile teknolojinin önde gelen şirketlerinden SkyDrive, geleceğin teknolojisini bugünden tasarlamak için bir araya geldi. Elektrikli uçan otomobil geliştiricisi SkyDrive ile Suzuki ortaklığı ile uçan otomobil faaliyetleri ve teknolojisinde iş birliği yapacak. Hindistan’da uçan otomobilleri geliştirmeyi, üretmeyi ve pazar oluşturmayı planlıyor.

SkyDrive ve Suzuki, teknoloji Ar-Ge, üretim ve seri üretim sistemlerinin planlanması, öncelikli olarak Hindistan olmak üzere denizaşırı pazarların geliştirilmesi ve karbon nötr olma çabalarının teşvik edilmesini içeren faaliyetler ve teknoloji alanlarında iş birliği yapmayı planlıyor.

uçan otomobil

Yeni Bir Ulaşım Kategorisi Eklenecek

 

“Müşteriye odaklanarak katma değerli ürünler geliştirme” sloganıyla hareket eden Suzuki; otomobil, motosiklet ve dıştan takma motorlar olmak üzere üç ulaşım kategorisinde ürünler sunuyor. Şirket, hayatla iç içe kalarak ve ulaşım sağlayarak insanların vazgeçilmezi olmayı hedefliyor. SkyDrive ortaklığı, Suzuki‘ye faaliyet alanlarına dördüncü bir ulaşım kategorisi ekleme, uçan otomobiller keşfetme fırsatı sağlayacak. SkyDrive, Japonya’nın Osaka kentindeki 2025 Dünya Fuarı sırasında hava taksi hizmetine başlamayı ve Japonya’nın diğer bölgelerinde hizmet vermeyi hedefliyor.

SkyDrive Inc. Hakkında

SkyDrive, “yüzyılda bir görülen ulaşım devrimine öncülük etme” misyonuyla Temmuz 2018’de kuruldu. O tarihten itibaren, insanların hava ulaşımını günlük yaşamlarında kullandıkları ortak bir gelecek vizyonunu desteklemek için farklı iş birlikleri ile yaparak, uçan otomobillerin ve kargo dronelarının gelişimini ilerletti. SkyDrive, Japonya’da insanlı test uçuşlarını başarıyla gerçekleştiren ve şu anda gelişmiş hava ulaşımı için Japonya Kamu-Özel Konseyi’nin bir üyesi olarak gelecekteki hava ulaşımı için bir sistem tasarlamaya dahil olan tek şirket. Şirketin 30 kg’a kadar yük taşıyabilen kargo droneları, halihazırda Japonya’daki şantiyelerde, özellikle de dağlık alanlarda kullanılıyor. SkyDrive, 2025 yılında Osaka Körfezi bölgesinde bir uçan otomobil hizmeti başlatmayı hedefliyor. SkyDrive’ın genel merkezi Tokyo, Shinjuku’da bulunuyor ve şirketin CEO’su ise Tomohiro Fukuzawa.