Siyah DualSense resmen göründü!

siyah dualsense

PlayStation 5’in kontrolcüsü bugün yeni sızıntı ile karşımıza çıktı. Siyah DualSense de gelecek gibi görünüyor.

Oyuncuların merakla beklediği PlayStation 5 duyurusu geçtiğimiz aylarda yapılmıştı. Bu yıl farklı bir politika izleyecek olan Sony, ilk olarak konsolun beyaz rengini satışa sunacak gibi görünüyordu. Ancak bugün PlayStation 5’in farklı bir renge sahip olacağı ortaya çıktı. Siyah DualSense ile ortaya çıkan bu sızıntının şimdilik kaynağının doğrulanmadığını belirtelim.

GTA 5 PlayStation 5 ve Xbox Series X için ne zaman çıkacak?

Twitter üzerinden sızdırılan bilgilere göre siyah renkli DualSense, konsolun çıkışı ile gösterilecek. Hem siyah hem de beyaz renk seçeneklerine sahip olacak olan PlayStation 5, farklı tasarımı ile şimdiye kadar üretilen en fütüristik konsol olacak gibi görünüyor.

Rakibi Xbox Series X‘ten bir tık daha düşük donanıma sahip olmasına rağmen oyun içi grafikleri ile rakibine taş çıkaracak olan PlayStation 5’in 499 dolar fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Sürekli yükselen kurlardan ve vergilerden dolayı PlayStation 5’in Türkiye fiyatının artık 6.999 TL’den daha ucuz olmayacağını net bir şekilde söyleyebiliriz. Umarız PlayStation Türkiye fiyat konusunda bir yerelleştirme yapar ve 6.000 TL bandında konsolu ülkemizde satışa sunar.

PlayStation 5 teknik özellikleri

  • İşlemci: 8 çekirdekli 3.5 GHz hızında çalışan AMD Zen 2 mimarili işlemci
  • GPU:  Özelleştirilmiş RDNA 2 mimarisi üzerine kurulu 10,28 TFLOP gücünde 36 CUDA çekirdekli 2,23 GHz hızında çalışan ekran kartı
  • RAM: 16 GB GDDR6 RAM
  • RAM bant genişliği: 448 GB/sn
  • Dahili depolama birimi: 825 GB özelleştirilmiş SSD
  • Artırılabilir hafıza: NVMe SSD Slotu