Ana sayfa Apple Siri şimdi de koronavirüs önlemi almanız için çalışıyor

Siri şimdi de koronavirüs önlemi almanız için çalışıyor

Apple’ın sanal asistanı Siri, tüm dünyayı meşgul eden koronavirüs salgını sebebiyle yeni bir güncelleme aldı ve bu sayede kullanıcılara yardım etmeyi hedefliyor.

Siri, koronavirüs salgını karşısında sizi korumak için harekete geçti. Yeni gelen bir güncellemeyle birlikte Siri’nin koronavirüs salgını hakkına bilgi ve önerileri artırıldı. Bu sayede size sorular sorabiliyor, hatırlatmalar yapabiliyor ve tavsiyeler verebiliyor.

Siri’yi açıp “Hey Siri, sence koronavirüs hastası mıyım?” diye sorduğunuzda, o da size aşamalı olarak bazı sorular soruyor. Siz de bu sorulara “Evet” ya da “Hayır” diye cevaplar veriyorsunuz ve bunun sonrasında da size yeni sorular yöneltiyor.

Siri, şimdi de koronavirüs önlemi almanız için çalışıyor

Eğer riskli bir durum yok ise, Siri bunu size bildiriyor. Eğer riskli bir durum var ise, bu konuda da yapabilecekleriniz hakkında sizi bilgilendiriyor ve en kısa sürede bir sağlık kuruluşuyla temasa geçmenizi bildiriyor.

Tabii hepsi bu değil. Sanal asistanı daha sık da kullanabiliyorsunuz. Örneğin Siri, size kısa aralıklarla uyarılar yaparak “Elinizi 20 saniye boyunca yıkamalısınız, “Evde kalmalısınız” ve “Diğer insanlarla yakın temas kurmamalısınız” gibi uyarıları hatırlatarak her daim tetikte olmanızı sağlayabiliyor.

Önce Amerika’da yayınlanan bu güncellemenin kısa süre içerisinde diğer ülke kullanıcılarına da sunulması bekleniyor.

Koronavirüs konusunda Dünya Sağlık Örgütü ne diyor?

Dünya Sağlık Örgütü, Koronavirüs’ten (COVID19) nasıl korunabileceğinden bahsediyor.

Örneğin, ellerinizi sık sık yıkamalısınız. Burada elleri dezenfekte etmek için kullanılan alkol bazlı jeller önemli. Tabii ki temiz su ve sabun kullanmanız da önemli.

Öksürürken ya da hapşırırken ağız ve burnunuzu kapatmaya özen gösterin, örneğin kolunuzla ya da kağıt mendil de kullanabilirsiniz. Eğer kağıt mendil kullanırsanız, onu hemen kapalı bir çöp kutusuna atmanız gerektiğini de unutmayın.

Tiktok üzerinden Coronavirus uyarısı geldi! Neler yapmalıyız?

Öksürüğü ve ateşi olan biriyle yakın temas kurmamaya özen gösterin. Eğer ateşiniz var, öksürüyor ve nefes almakta zorlanıyorsanız, hemen tıbbi yardım almak için bir hastaneye gidin. Eğer yakın zamanda sehayat ettiyseniz, bu bilgileri de yetkililerle paylaşın.

Eğer yakın zamanda seyahat etmediyseniz ve ufak solunum problemleriniz var ise, iyileşene kadar evinizden dışarı çıkmamaya özen gösterin.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

konsol fiyatları

Konsol fiyatları neden artıyor? Zam mı geldi yoksa fırsatçılık mı yapılıyor?

Konsol fiyatları corona virüsü salgını sonrasında Türkiye'de anlamsız bir şekilde artmaya başladı. Peki, zam mı geldi yoksa fırsatçılık mı yapılıyor? Corona virüsü salgınından dolayı dünya...

Son Haberler