Siri Dünya Kupası’na hazır!

siri

Dünya Kupası’na artık sayılı saatler kaldı. Futbolun kalbi 1 ay boyunca Rusya’da atacak. Bu büyük organizasyonun heyecanı, şimdiden Siri gibi dijital sesli asistanları da sarmış durumda.

Malum, Dünya Kupası’na artık sayılı saatler kaldı. Her ne kadar Türkiye olarak Dünya Kupası’nda yer almıyor olsak da artık bu duruma alıştık denilebilir. Keza şimdiye kadar katıldığımız büyük turnuvalar bir eldeki parmak sayısını geçmiyor. Türkiye en son Dünya Kupası’na 2002 yılında katılmıştı. Sonrasında gerçekleşen 2006, 2010, 2014 turnuvalarında ise kendisine yer bulamamıştı. Aynı şekilde 2018’de de yokuz. Neyse ki şimdilik konumuz bu değil. Yoksa Türkiye’nin büyük turnuvalarda yer almaması mevzusunu anlatmaya sayfalar da yetmeyecektir. Şimdi bahsedeceğimiz şey ise Siri gibi sesli asistanların bile Dünya Kupası’na hazır olması.

Siri, Dünya Kupası için hazırlıklarını tamamladı

Bilindiği üzere Siri, Apple’ın dijital sesli asistanı. Apple bu tarz büyük turnuvalar öncesi sesli asistanı için önemli güncellemeler yapıyor. Bu sayede Apple’ın dijital sesli asistanı, kullanıcıların turnuvalar ile ilgili sorularını net bir şekilde yanıtlayabiliyor.

Dünya Kupası öncesinde yapılan güncelleme ile kullanıcılar Apple’ın sesli asistanına Rusya’da düzenlenecek turnuva ile ilgili sorular yönlendirebilecekler. Örneğin “A Grubu’nda hangi takımlar var?” şeklinde bir soru yöneltildiğinde, Siri A Grubu’nda bulunan takımları saymaya başlayacak.

Ya da turnuvada gerçekleşecek olan bir karşılaşmanın tarihini sesli asistanınıza sorarak öğrenebileceksiniz. Örneğin Brezilya – Almanya maçı ne zaman diye sorduğunuzda Apple’ın sesli asistanı bu maçın tarih ve saatini size söyleyebilecek.

Nehirden çıkan iPhone X hala çalışıyor


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin