Şimdi de 300 MP’lik kameralar geliyor!

iPhone fiyatlarında artış

Akıllı telefon sektöründeki rekabet, kameralardaki çözünürlük algısını bambaşka bir boyuta taşıdı. İddialara göre şimdi de 300 MP’lik kameralara sahip akıllı telefonlar geliyor! İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Şimdi de 300 MP’lik kameralar geliyor! Kamera çözünürlükleri nereye gidiyor? Son yıllarda akıllı telefonların kamera çözünürlükleri ciddi oranda artmış durumda. Özellikle Android tarafında en ucuz telefonda da dahi 16MP’lik kameralara yer veriliyor olması bizler için şaşırtıcı değil.

Xiaomi 12 serisi, "çığır açan kamera" ile geliyor

Elbette kamera tarafında çözünürlük tek başına pek bir anlam ifade etmiyor. Sonuçta bugün baktığımızda kamerasıyla odak noktası haline gelen yeni iPhone modellerinde 3 adet 12MP’lik kamera döngüsü kullanılıyor.

Xiaomi UWB ve ekran altı kameralı amiral gemisi üzerinde çalışıyor

Şimdi de 300 MP’lik kameralar geliyor!

Hali hazırda orta segmentte yer alan model yelpazesinde 50 MP’lik kameralar görmeye alıştık. Hatta yakın zamanda 200 MP çözünürlüğe sahip kameralı modeller de geldi. Lakin bu iş burada bitmiyor. Çünkü yakında tam 300 MP’lik kamera çözünürlüğe sahip modeller raflardaki yerini alacak.

samsung

Bilindiği üzere hali hazırda Samsung önemli bir çalışma yürütüyor. Bu kapsamda 300 MP’lik kameraya sahip ilk telefonun da önümüzdeki aylarda raflardaki yerini alması bekleniyor.

Muhtemelen Samsung’un ardından diğer üreticiler de kamera tarafında benzer adımlar atacaklardır. Büyük ihtimalle önümüzdeki yıl orta segmentin üst basamağında yer alan bazı modellerde 300 MP’lik kamera kurulumlarını görmeye başlayabiliriz.

Tabi ki şunu unutmamamız gerekiyor. Kamera çözünürlüğü tek başına çok bir şey ifade etmiyor.

Yeni Transformers filminden ilk fragman


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir