Şimdi akıllı telefon almanın tam zamanı!

akıllı telefon 1 1

#İŞBİRLİĞİ

Akıllı telefon alacaksanız hızlı davranın

Peki gelelim işin asıl önemli kısmına. Malum, Türk Lirası sene başından bu yana yüzde 22 oranında değer kaybetti. Peki bu değer kaybının fiyatlara yansıması ne kadar olacak? Daha da önemlisi ne zaman olacak?

Az önce de belirttiğimiz üzere, Haziran ayının son haftasında önemli bir seçim gerçekleşecek. Bu seçimlerden önce fiyatların zamlanması pek de ihtimal dahilinde görünmüyor. Fakat seçim sonrasında neler olacağını kestirmek güç.

O yüzden, henüz döviz kurundaki muazzam artış akıllı telefon fiyatlarına yansımamışken, aklınızdaki telefonu öyle ya da böyle almanızı tavsiye ederiz. Yoksa önümüzdeki süreçte aynı telefon için çok daha fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Basit bir şekilde örneklendirmek gerekirse, Apple’ın Kasım ayında satışa sunduğu iPhone X modeli şu aralar 5600 TL civarında satılmakta. 999 dolardan satışa sunulan telefonun döviz kurundaki karşılığı vergiler hariç 4750TL civarında. Muhtemelen önümüzdeki günlerde bu miktar 5000TL’yi de geçecektir. Bunun üzerine yüzde 25 ÖTV, yüzde 18 KDV ve yüzde 6 TRT payı eklendiğinde çıkan tabloyu daha net bir şekilde görebilirsiniz. O yüzden zamlı fiyatlar gelmeden telefonunuzu yenilemenizi tavsiye ederiz.

akıllı telefon 2