Ana Sayfa Genel Sevgililer günü online ticarette büyük patlama yaşatıyor

Sevgililer günü online ticarette büyük patlama yaşatıyor

Her yıl 14 Şubat’ta kutlanan sevgililer günü online ticarette adeta patlama başlattı. Özellikle de şu son zamanlarda e-ticaretin yükselişini hızlandırdı. Hadi gelin tüm detaylara birlikte bakalım.

Sevgililer günü online ticarette daha şimdiden büyük bir hareket yarattı. Pandemi süreci nedeniyle insanlar çıkıp alışveriş yaparak sevdiği kişileri mutlu edemedi. Bu nedenle e-ticaret üzerinden kargo ile hediye göndermeyi tercih etti.

E-Ticaret İşletmecileri Derneği tarafından konuyla alakalı yapılan bir açıklama rakamları gözler önüne serdi. Özellikle sevgililer günü ticaret hacmini önemli ölçüde artırdı. Diğer Özel günlerin ticaret hacmine etkisi bu kadar yüksek olmuyor.

Sevgililer günü çevrimiçi kanallara olan talebi artırdı

Sevgililer gününü bazıları yalnız geçirirken kimileri ise sevdiği kişilerle birlikte vakit harcayacak. Ancak hafta sonuna denk gelmesi ve sokağa çıkma yasaklarının olması bunu aşırı derecede kısıtlayacak. Elbette bu durum çiftleri başka çözümler bulmaya yönetti.

sevgililer günü online ticarette
Sevdiği kişinin az da olsa mutlu olmasını isteyenler e-ticaret ile alışveriş yapıp onlara hediyeler gönderdi. Bu durum çevrimiçi kanallarda ürün satışları için yüzde 100 bir artış yakalanmasını sağladı. Bunlar arasında dizüstü bilgisayarlar, tablet ve kişisel bakım ürünleri yer alıyor. Tabii ki kendi kendisine hediye gönderenler de bu rakamın içerisinde.

14 Şubat için özel olarak çıkartılan PlayStation 5 ise sadece 15 dakika içerisinde tamamen satıldı. Online satışlar genel olarak değerlendirildiğinde yaklaşık yüzde 30 oranında yükseliş gerçekleşti. Elbette bu henüz sevgililer gününden önceki rakamlar.

Sevgililerin %47’si şifre paylaşıyor

Muhtemelen 14 Şubat’ta bu rakamlar çok daha yukarıya taşınacak. Özellikle de müzik plak, fotoğraf, kamera ve bilgisayar tablet gibi ürünlerde satışların artması bekleniyor. Peki siz değer verdiğiniz kişiye 14 Şubat’ta ne alacaksınız? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting