Marvel’ın Secret Invasion dizisinden ilk fragman

Secret Invasion

Nick Fury’nin gizlice gelen bir uzaylı istilasını durdurmaya çalıştığı yeni Marvel dizisi Secret Invasion’dan ilk fragman yayınlandı.

Bildiğiniz gibi Disney+ platformu, özellikle Marvel ve Star Wars yapımlarıyla ön plana çıkıyor. Star Wars tarafında The Mandalorian ve Obi-Wan Kenobi gibi yapımları izleyicilerle buluşturan Disney+, Marvel tarafında da dizi sayısını hızla arttırmaya devam ediyor.

Bugüne kadar Marvel evreninde geçen Loki, WandaVision, Hawkeye, The Falcon and the Winter Soldier, Moon Knight, Ms. Marvel ve She-Hulk dizilerini izleyiciyle buluşturan Disney+’a çok yakında bir Marvel dizisi daha geliyor: Secret Invasion.

2023’ün ilk aylarında izleyici ile buluşacak Secret Invasion dizisi için tanıtım çalışmalarına başlayan Marvel, dün gerçekleşen D23 etkinliğinde diziden ilk fragmanı yayınladı.

secret invasion 2

Marvel Sinematik Evreni’nin sevilen karakterlerinden Nick Fury’i merkezine alan Secret Invasion dizisi, adından da anlaşılacağı gibi Marvel çizgi romanlarının en popüler hikayelerinden biri olan Gizli İstalı’yı ekrana taşıyacak.

Çizgi romanlarda Gizli İstila serisi, şekil değiştirme özellikleri sayesinde istedikleri herhangi birinin kılığına girebilen Skrull adlı uzaylı ırkının, kritik pozisyonlardaki insanların ve kahramanların yerini alarak yavaş yavaş Dünya yönetimini ele geçirmesini anlatıyordu. Dizinin bu hikayeye nasıl bir yorum getireceği merak konusu. Çünkü bildiğiniz gibi Marvel, Civil War gibi çizgi roman hikayelerini birebir uyarlamak yerine kendi sinematik evrenine göre şekillendiriyor. Ancak yayınlanan ilk fragman, en azından ana hikayenin büyük ölçüde aynı olacağını gösteriyor. Görünen o ki Nick Fury, hükumetin içine sızan kötü niyetli bir Skrull grubunun istilasını durdurmaya çalışacak.

Dizide Nick Fury karakterine bir kez daha Samuel L. Jackson hayat veriyor. Ayrıca S.H.I.E.L.D. ajanı Maria Hill rolüyle Cobie Smulders ve Talos rolüyle Ben Mendelsohn da geri dönüyor. Dizinin oyuncu kadrosundaki bir diğer isim de Game of Thrones’un yıldızların Emilia Clarke.

iPhone 14’ün Türkiye fiyatı dünyada da gündem oldu