Ana SayfaGenelSatya Nadella Selefini Açık Ara Geride Bıraktı

Satya Nadella Selefini Açık Ara Geride Bıraktı

Nisan ayında Microsoft’un yeni CEO’su olarak göreve başlayan Satya Nadella’nın, yerini aldığı Steve Ballmer’ı açık ara geride bıraktığı belirtiliyor.

Son dönemde içerisine girdiği değişim süreciyle sıklıkla adından söz ettirmeyi başaran Amerikalı teknoloji devi Microsoft, bu değişim sürecinde kendilerine önderlik etmesi için Satya Nadella‘yı seçmişti. Steve Ballmer‘dan boşalan CEO koltuğunu devralacağı Nisan ayında resmi olarak duyurulan Nadella, Microsoft’un başına geçtiği günden itibaren firmanın politikalarında izini bırakmayı başardı ve hem Microsoft’a hem de teknoloji dünyasına kendisini kabul ettirdi.

Nadella_Gates_Ballmer

Microsoft‘un CEO’su olarak işe başladığı günden itibaren selefi Steve Ballmer‘dan çok daha agresif bir strateji izleyen Satya Nadella, aldığı kararlarla bazen eleştirilere maruz kalsa da genel olarak takdir ediliyor. Yöneticileri değerlendiren ve derecelendiren Glassdoor tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, Microsoft çalışanları Nadella’yı Steve Ballmer’a kıyasla daha fazla destekliyor.

Sektör ortalamasının yüzde 69 olduğu bu derecelendirme sisteminde Microsoft‘un CEO’su olarak yüzde 88’lik bir desteklenme oranına sahip olan Satya Nadella, Microsoft’tan ayrılmadan önce yüzde 44 orana sahip olan Steve Ballmer’ı açık ara geride bırakmayı başardı. Üstelik kariyerinin en yüksek derecesi olan yüzde 56’yı 2012 yılının ikinci çeyreğinde elde eden Steve Ballmer‘a oranla çok daha olumlu bir grafiğe sahip olan Nadella’nın derecesini yüzde 96’ya kadar çıkarabileceği söyleniyor. Ancak son günlerde alınan işten çıkarma kararının ardından Nadella’nın çalışanlarından aldığı desteğin ciddi oranda düşebileceği belirtiliyor.

Microsoft’un İşten Çıkarmaları Finlandiya’yı Kızdırdı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU