Ana SayfaAkıllı TelefonSamsung'un Geri Çağırma Operasyonunda Şikayet!

Samsung’un Geri Çağırma Operasyonunda Şikayet!

Samsung, Galaxy Note 7’yi sunduğu ilk pazar olan Amerika Birleşik Devletlerinde, çeşitli şikayetler ile karşı karşıya. Bazı müşteriler, firmanın sözünü tutmadığını savunuyor.

Samsung, hafta başında yaptığı açıklama ile sorunlu Galaxy Note 7 modellerinin, ilk pazar Amerika’dan toplatıldığını açıklamıştı. Şirket, söz konusu model yerine hediye çekleri veya o sınıfa uygun modeller + ödeme yaptığını savunmuştu.

Samsung
Güney Koreli Üreticinin En Büyük Kabusu!

Kalan yüzde 15’lik kısıma ise, güncelleme yapması önerilmiş ve sonunda hiçbir sorunun kalmayacağı açıklanmıştı. Zaten bomba da burada patladı.

Bazı kullanıcılar bunu kabul etmezken, bazıları şanslarını denemek istedi. Tahmin ettiğiniz üzere Galaxy Note 7’nin ikinci el piyasası dipte. Bu cihazı tercih etmek yürek istese de asıl mesele bu değil.

İnanılmaz Yaptırımlar!

Basit bir güncelleme ile hiçbir sorunun çıkmayacağı yönündeki şirket savlarına karşın, müşteriler şarj kabiliyetinin yüzde 60 ile sınırlı olduğunu iddia ediyor. Es kaza daha fazla şarj yapılırsa, ısınma problemi paranoya yaratıyor.

Zorunlu olarak açıklama yapan şirket, kalan yüzde 15’lik dilim hakkında da, “eğer şikayetler gerçeği yansıtıyorsa” gerekli tedbirlerin alınacağını savunuyor. Amerika ve Tüketici Hakları ilişkisi düşünülürse, Güney Koreli üretici söz konusu yüzde 15’lik dilimi de geri çağırmaya tabi tutulmak zorunda kalacak gibi.

Bir diğer gelişmede Yeni Zelanda’dan geldi. Yeni Zelanda Hükümeti, Galaxy Note 7’nin hiçbir şart altında ülkeye sokulmayacağını duyurdu. Bu kanun yalnızca, ticari firmaları değil, bireysel kullanıcıları da kapsıyor.

Kasım’da Piyasaya Sürülecek Tüm Bomba Oyunlar!

 

 

Barış Terun
Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting