Ana SayfaSamsungSamsung, Note 7 Faciasını Unutturmak İstiyor!

Samsung, Note 7 Faciasını Unutturmak İstiyor!

Bilişim sektöründe karşılaşılan felaketler arasında, kolayca ilk üçe girip zirveyi zorlayan Galaxy Note 7 skandalı, Samsung’un yeni teknolojileri sayesinde geride bırakılmak isteniyor.

Güney Koreli teknoloji devinin, artık tek bir saniye bile kaybetme lüksü yok. Galaxy Note 7’nin aşırı ısınan pillerinin hayatları tehdit edercesine patlamaları, otomobillerin yanıp kül olmalarına neden olmaları hatta Amerika başta olmak üzere, dünyadaki tüm havayollarında yasaklanmaları firmaya hem maddi, hem de marka değeri açısında akla hayale gelmeyen zarar getirdi. Geri çağrıma operasyonları milyar dolarlara mal oldu ancak buna başka bir haberimizde değineceğiz.

galaxy-note-7.jpg

Samsung, söz konusu skandalı spektaküler bir modelle unutturmak istiyor. Galaxy S8 ve aşırı gelişmiş yapay zeka ara birimi Viv, şirkete eski imajının bir miktarını kazandırabilir.

Apple’ın Siri ve Google’ın envai çeşit kullanıcı etkileşimli yapay zeka uygulaması mevcut. Lakin Viv’in, kendini diğerlerinden farklı kılan özelliği, geliştiricilere kendi üçüncü parti yazılımları ve bilgi birikimlerini ekleyebilecek olması. Üstelik Viv mimarisi, diğer Yapay Zekaların aksine, kendine entegre olabilen yepyeni uygulamaların da önünü açıyor. Yani üst düzey geliştiriciler ve Samsung ortak alanda çalışabilirse, Galaxy S8 ile sunulan Viv mucize yaratabilir.

Her şeye rağmen Galaxy Note 7’nin yarattığı hasar, uzun yıllar daha etkisini göstereceğe benziyor.

Güney Koreli’nin yeni cihazı tam bir donanım canavarı olarak. 2017 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.

Akıllı telefonunun özellikleri ise, firmadan sızan bilgilere göre şu şekilde biçimlenecek!

Barış Terun
Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting