Ana sayfa Genel Samsung Galaxy zirvede tek başına!

Samsung Galaxy zirvede tek başına!

Güney Koreli pazar araştırma firması Brandstock, ülkenin en değerli markalarını sıraladı. Samsung Galaxy bu sene de zirvede yer aldı. İşte detaylar.

Samsung’un Galaxy serisi ile çok iyi bir çıkış yakaladığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Samsung’un genel olarak Android işletim sistemini kullanan cihazları için kullandığı bu isim üst üste 7. kez Güney Kore’nin en değerli markası seçildi. Güney Koreli pazar araştırma firması Brandstock tarafından gerçekleştirilen araştırmada Samsung Galaxy 1000 puan üzerinden 940.98 puan alarak zirvedeki yerini korudu.

Brandstock bu araştırmayı senelerden beri yapıyor ve firmanın açıkladığı sonuçlara Güney Koreliler büyük önem veriyor. Yapılan araştırmada 2017 yılında en değerli ikinci firma bir indirim mağazası zindiri olan Emart olurken, internet portalı Naver ise 3. oldu. Samsung’un akıllı telefon pazarındaki ezeli rakibi LG ise en değerli şirketler arasında ilk 3’e giremedi.

Hatırlanacağı üzere kısa süre önce gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi Şanghay’da da en iyi mobil telefon ödülü Samsung Galaxy S8’e gitmişti.

Öyle görünüyor ki 2016 yılında yaşanan Galaxy Note 7 fiyaskosu, Samsung’un Güney Kore’deki prestijine pek de zarar vermemiş. Zira Güney Koreli üretici geçtiğimiz gün Galaxy Note Fan Edition’u ilk olarak ülkesinde satışa sunacağını açıklamıştı. (Galaxy Note Fan Edition; Note 7’nin yenilenmiş versiyonu)

Samsung’un Güney Kore’nin en değerli şirketlerinden birisi olduğu zaten bilinen bir gerçekti. Açıkçası bu sonuçların pek de şaşırtıcı olmadığını belirtmek gerekiyor.

Galaxy Note Fan Edition tanıtıldı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 5 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler