Ana SayfaGenelIntel havai fişek drone'larını satışa sundu

Intel havai fişek drone’larını satışa sundu

Intel geçtiğimiz yıl, drone geliştiren bir şirket satın almış ve farklı drone teknolojilerine büyük yatırım yapmıştı.

Şirket şimdi, daha önce CES fuarı sırasında küçük bir örneğini gösterdiği, ışık şovu yapan drone sistemini ticari bir ürüne dönüştürdü ve piyasaya sürdü.

Şirket Shooting Star ismini verdiği 280 gramlık özel drone’lardan 500 adetini bir araya getirerek oluşturduğu sistemin bir demosunu da Guiness Rekorlar Kitabı’nın gözetiminde yaptı aynı dan 500 drone’u havada kontrol ederek bir dünya rekoru da kırdı. Bu rekor daha önce yine Intel’e aitti ve aynı drone sistemini 100 drone ile 2015 yılında denemişti.

Shooting Star drone’ları farklı ışık kombinasyonları ile 4 trilyon değişik ışık şovu yaratabiliyor.

Intel’in yeni drone’ları, gösteri ve şov dünyasını hedefliyor ve oteller, eğlence merkezleri veya organizasyon şirketlerinin bu sistemleri satın alarak drone’lar ile gece gökyüzünden etkileyici ışık oyunları yaratmaları bekleniyor.

Şirketin hem drone sisteminin lansmanı hem de rekor denemesi sırasında oluşturduğu görsel şovu aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

Hem Su da Hem Hava da Hareket Eden Drone!

Süleyman Sertkaya
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting