Samsung Galaxy Note 5 batarya testi yayınlandı

samsung galaxy note 5

Gerçek hayat kullanımındaki enerji tüketimini simüle eden bir test sürecinden geçen Galaxy Note 5, 9 saat 11 dakika kullanım süresi ile 8 saat 43 dakika kullanım süresi sunan Galaxy Note 4’ü geride bırakıyor.

Testlerde Motorola Droid Turbo 10 saat 42 dakika ile birinci. Sony Xperia Z3 ise 9 saat 29 dakika ile ikinci. Üçüncülük kürsüsünde ise Galaxy S6 Edge+ yer alıyor.

Aynı bataryaya sahip telefon Galaxy Note 5’i 18 dakika farkla geride bırakan model ile birlikte yukarıda saydığımız 5 model en iyi batarya ömrü kategorisinde yer alıyor.

Galaxy S6 modelinin 7 saat 14 dakika ile iyi batarya ömrü kategorisine girebildiği listede Galaxy Note 3 modelinde de 6 saat 8 dakika batarya ömrü elde edilmiş.

samsung galaxy note 5

iPhone 6 Plus modeli ise 6 saat 32 dakika batarya ömrüne ulaşmış. Galaxy Note 5 yine hızlı şarj özelliği ile 81 dakikada tam dolum gerçekleştiriyor.

Ancak 78 dakika ile Galaxy S6 modelinin gerisinde kalıyor. Tabii Galaxy S6 modelinin daha küçük bataryasını göz ardı etmemek gerek. Ancak yine de aradaki farkın çok küçük olması dikkat çekiyor. İlerleyen zamanlarda yeni testler yayınlanabilir.

Lenovo pazar payı rekorunu kırdı