Ana sayfa Akıllı Telefon Samsung'dan dev Galaxy S8 hamlesi!

Samsung’dan dev Galaxy S8 hamlesi!

Samsung’un 21 Nisan’da satışa sunduğu yeni amiral gemisi modeli Galaxy S8, sonunda dünyanın en büyük pazarında da görücüye çıkıyor. İşte detaylar.

Güney Kore’nin önde gelen teknoloji firmalarından biri olan Samsung, yeni amiral modeli Galaxy S8 için dev bir adım atıyor. Bir süredir S8 ve S8 Plus’ı Çin’de satışa sunmaya hazırlanan Güney Koreli teknoloji devi hali hazırda tüm işlemleri tamamlamış durumda.

Bilindiği üzere Çin, dünyanın en kalabalık nüfusa sahip ülkesi. Dolayısıyla buradaki satış potansiyeli tüm üreticiler için önemli bir noktayı temsil ediyor. Fakat Çin’de bir telefonu satışa çıkarmak o kadar da basit bir şey değil. Zira ülkede birçok yasak ve kısıtlama bulunuyor. Dolayısıyla bir firmanın ürettiği bir telefonu Çin’de satışa sunmak için, önce ülke şartlarına uygun hale getirmesi gerekiyor.

Bir süredir bunun uğraşını veren Samsung, sonunda yetkili mercilerin iznini almayı başardı. Geçtiğimiz gün Çin’de düzenlenen bir etkinlikle Galaxy S8’in resmi tanıtımı gerçekleşmiş oldu. Samsung’tan yapılan açıklamada Galaxy S8 ve S8+’ın 25 Mayıs itibariyle Çin’de de satışa sunulacağı belirtildi.

Yetkililer, S8’in Çin lansmanında birçok uygulamanın cihazla uyumlu hale getirildiğini ve bazı konularda Çin’in en büyük sosyal medya organı olan Weibo ile ortak projeler yürüttüklerini açıkladılar.

Öyle görünüyor ki Samsung, Çin pazarından istediğini alabilmek adına son derece ciddi adımlar atıyor. Bakalım S8 ve S8+, Güney Koreli üreticinin bu pazardaki payını arttırmasına yardımcı olabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

PlayStation 5 çıkış tarihi

PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı!

Yeni nesil konsollar geliyor. 18 Mart tarihinde detayları paylaşılacak olan PS5 hakkında bilinen her şeyi derledik. İşte PlayStation 5 çıkış tarihi! PlayStation 4 satışa sunulalı...

Son Haberler