Ana SayfaGenelSamsung Galaxy VR kulaklık üzerinde çalışıyor

Samsung Galaxy VR kulaklık üzerinde çalışıyor

Son gelen bilgilere göre Samsung tarafından yapılan yeni bir ticari marka başvurusu, sanal gerçeklik başlığı üzerinde çalıştığını gösteriyor. 

Samsung, Google, Apple ve Facebook (şimdi Meta) dahil olmak üzere bu tür ürünler geliştiren veya bunlara sahip olan markalar sınıfına katılacak. Sanal gerçekliğin gelişim yörüngesi, karışık bir başarı ve dezavantaj çantası oldu, ancak firma bu konuda önemli ilerleme kaydediyor gibi görünüyor. Şirketin Gear VR kulaklıkları, VR alanına girdiğinde ilk ürünleriydi. Şirket, yakın zamanda bir Galaxy VR kulaklığı ile VR işlevselliğinin daha da geliştirilmesine yatırım yapıyor gibi görünüyor. 

Samsung

En son ticari marka başvurusu 30 Mart 2022’de Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi’ne (WIPO) yapıldı. Avusturya’da 2018 yılına kadar aynı adı taşıyan başka bir şirket başvurusunun da belgeleri ortaya çıktı. Şirketin bir süredir bir Galaxy VR kulaklığı üzerinde çalıştığına dair göstergeler var. Gerçekten de Şubat ayında Mobil Dünya Kongresi sırasında Samsung CEO’su Han Jong-hee bir VR cihazının ipucunu verdi. En son ticari marka başvurusu, Galaxy VR kulaklığının yakında piyasaya sürüleceğine dair bir işaret olabilir.

Geliştirme aşamasında olan VR kulaklığı için şirketin henüz resmi bir onay gelmedi. Önümüzdeki haftalar, Samsung’un VR projesinin mevcut gidişatı hakkında daha iyi bir aydınlatma sağlayacak.

Apple, bir müşterisine 1000 dolar tazminat ödeyecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting