Samsung SmartThings hayattaki önceliklerle bağlantıyı sağlıyor

Samsung SmartThings

Sürekli büyümeye devam eden SmartThings ekosistemi, 285 milyon kullanıcının, evlerini ihtiyaçlarına göre uyarlayıp kişiselleştirmesine, tek bir uygulama aracılığıyla birden fazla cihazı ve ev aleti arasında kesintisiz bağlantı kurmasına ve bunları kontrol etmesine imkan tanıyor.

SmartThings uygulaması, kullanıcıların her yerden evlerini kontrol etmesini sağlayarak kesintisiz eğlencenin keyfini çıkarmasına yardımcı oluyor ve onları güvende tutuyor. Avrupa genelinde ev yaşamının önemi gün geçtikçe artıyor; ofisten, dinlenme ve eğlence mekanına kadar ev birden fazla göreve hizmet ediyor.

Bu nedenle evler, bizim için her zamankinden daha önemli mekanlar olmaya devam ediyor. Her 10 tüketiciden 7’si (%71) teknolojinin, günlük yaşam aktiviteleri üzerinde olumlu bir etkisi olduğu konusunda hemfikir. Bu aktiviteler arasında, arkadaşlarla ve aileyle etkileşim kurmak, ev işlerini yapmak ve hobilerden keyif almak da yer alıyor.

Samsung SmartThings

Gezegenimiz için küçük adımlar atın

Avrupa genelinde artan enerji fiyatlarıyla birlikte, ankete katılanların %72’si evlerindeki cihazları çalıştırmanın maliyeti konusunda endişe duyuyor. SmartThings Energy, bu endişeleri gidermeye yardımcı olmak için, kullanıcıların, kendi cihazlarının kullandığı enerjiyi ihtiyaçlarına göre optimize etmesine ve enerji kullanımını azaltmasına yardımcı oluyor.

Örneğin, SmartThings Energy’deki Yapay Zeka Enerji Modu, Ecobubble özelliğini devreye alarak çamaşır makinenizin enerji kullanımını izlemenizi ve sıcak yerine soğuk suyla yıkama yaparak %70’e kadar enerji tasarrufu yapmanızı sağlıyor.

Samsung ayrıca mikrofiberlerin doğaya salınması sorununa çözüm bulmak için küresel okyanus koruma kuruluşu Ocean Wise ve giyim üreticisi Patagonia ile iş birliği yaptı. Less Microfiber Filtre, çamaşır yıkama programlarından kaynaklanan mikroplastik emisyonlarını %98’e kadar azaltan harici bir çamaşır makinesi filtresi olarak öne çıkıyor.

Isı pompaları gibi ısıtma teknolojileri, hızla büyüyen bir pazar olarak öne çıkıyor ve Samsung büyümekte olan bu pazarın ön saflarında yer alıyor. Yenilikçi ve akıllı hava kaynaklı ısı pompaları, 2022’den bu yana %97’lik, benzeri görülmemiş bir satış büyümesi kaydetti. Bu cihazlar, hava durumu ne olursa olsun evinizi tüm yıl boyunca konforlu hale getirmek için ev içi sıcak su tanklarıyla veya Samsung’un ClimateHub çözümüyle çalışıyor.

Ayrıca SmartThings ekosistemine de bağlanabilen cihazlar, böylece enerji kullanımını takip edebiliyor ve kullanıcının talep ettiği ortam tercihlerine göre uyarlanabiliyor. Yüksek sıcaklıklı monoblok ısı pompası çözümleri yelpazesinin en yeni üyesi EHS Mono R290, Eylül ayında piyasaya sürülüyor.

Samsung SmartThings

Evinizi güvende tutun

Samsung, akıllı teknolojilerin nesiller boyu sunabileceği güven duygusunun değerini biliyor. Güvenlik, yapılan araştırmada da ortaya çıkan bir tema oldu. Kendileri evde yokken evi izlemek (%54), evde yalnızken kendilerini daha güvende hissetmek (%39) ve ev dışındayken ailelerini güvende tutmak (%39) gibi konular, akıllı teknolojilerin sunduğu temel güvenlik faydaları olarak görülüyor.

SmartThings ekosistemi çatısı altında, insanların evlerini ve sevdiklerini güvende tutmasına yardımcı olmayı taahhüt eden bazı iş ortakları yer alıyor. Bunların arasında ev güvenliğinde önemli bir marka olan Yale de yer alıyor. Yale Linus Smart Lock ve şirketin yeni Smart Opener for Gate & Garage çözümü, tüm aile üyelerinin içinin rahat olmasını sağlamak için kapıların ve girişlerin uygulama aracılığıyla uzaktan kilitlenebilmesini sağlıyor.

Samsung SmartThings

Akıllı teknolojilerle geleceğe adım atın

Teknolojinin imkanlarına odaklanan bir geleceğe yatırım yapan Samsung’un fark yaratmak istediği alanlardan biri de akıllı ev teknolojilerini daha kullanıma hazır hale getirmek. Yapılan araştırmada, Avrupalıların dörtte biri, bir sonraki evlerinin akıllı teknolojilerle donatılmış olmasını cazip ve önemli bir faktör olarak görürken katılımcıların dörtte üçünden fazlası ise tamamen işlevsel akıllı evlerde yaşamak istediğini belirtiyor (%77).

Söz konusu talepleri ele alan Samsung, belirtilen imkanları gerçeğe dönüştürmek için çalışmaya devam ediyor ve bu vizyonu ileriye taşımak konusunda iş birliğinin gücüne inanıyor. ABB Smart Buildings ve dünyanın önde gelen fotovoltaik ve depolama sistemi teknolojileri sağlayıcılarından SMA ile iş birliği yapan Samsung, akıllı teknolojilerin sunduğu imkanları, evlere satın alınmadan önce yerleştirerek insanların evleriyle daha yakından bağ kurmasını hedefliyor.

ABB ve SMA ürünlerinin SmartThings Energy ile entegre edilmesi sayesinde, evler daha güvenli, daha akıllı ve daha sürdürülebilir hale gelebiliyor. Örneğin, cihazlar en uygun zamanda çalıştırılabiliyor, enerji fiyatlarına ve kullanım şekillerine göre tüketimi ayarlamak için enerji kullanımı takip edilebiliyor ve güneş enerjisi üretimine göre enerji kullanımları optimize edilebiliyor.

Yeni Witcher oyununda Cyberpunk 2077 ekibi yer alacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir