Ana SayfaGenelSamsung satış konusunda rekor kırıyor!

Samsung satış konusunda rekor kırıyor!

Samsung satış konusunda geçtiğimiz yıla göre rekor kırmaya hazırlanıyor. Güney Koreli firma bakalım 2020’de ne kadar satış gerçekleştirmiş?

Samsung, yarı iletken yongaların güçlü satışları nedeniyle son çeyrekte makul kazançlar elde ettiğini bildirmişti. Samsung satış konusunda bu çeyrekte de rekoruna yenisini ekleyecek gibi görünüyor. Yonhap Infomax’ın yeni bir raporuna göre Samsung Electronics, Temmuz-Eylül 2020 çeyreğinde 63,95 trilyon KRW (yaklaşık 54,5 milyar dolar) satış gerçekleştirmiş.

Bu tahmin doğru çıkarsa, şirket Q3 2019’a göre yüzde 3,1 daha fazla satış açıklayacak. Samsung’un 2020 Q3 için işletme karının 10,4 trilyon KRW (yaklaşık 8,86 milyar dolar) olacağı tahmin ediliyor. Bu rakam, geçen yıla göre tam yüzde 33,7 fazla olacak.

Samsung Galaxy A72 kamera sayısı yok artık dedirtecek!

Samsung, faaliyet karının 10,8 trilyon KRW (yaklaşık 9,2 milyar dolar) olduğu 2018’in 4. çeyreğinden bu yana en iyi üç aylık sonuçlarını yayınlayacak. 2020’nin ikinci çeyreğine kıyasla, şirketin satışlarının% 20,7’lik bir artış göstereceği ve karın yüzde 27,6 artacağı tahmin ediliyor.

Samsung satış

Samsung, büyük olasılıkla önümüzdeki hafta üç aylık mali sonuçlarını açıklayacak. Bellek yongası fiyatlarındaki düşüşe rağmen şirketin, Huawei’nin acele siparişleri ve Nvidia ve Qualcomm’dan gelen yonga siparişleri sayesinde daha yüksek satışlar ve karlar bildireceği tahmin ediliyor.

Şirketin akıllı telefon işi de büyük olasılıkla daha yüksek satışlar elde edecek. Analistler, Samsung’un 2020’nin 3. çeyreğine göre yüzde 50 artışla 80 milyon cep telefonu satışını bildireceğini tahmin ediyor.

Ayrıca tablet satışlarının bir önceki çeyreğe göre yüzde 45 artışla 10 milyon adede ulaşacağı tahmin ediliyor. Apple’ın iPhone 12 lansmanının gecikmesi ve Huawei’nin ambargoları, Samsung’un akıllı telefon satışlarına daha da yardımcı oldu.

TV’ler de dahil olmak üzere tüketici elektroniği satışlarının bile üçüncü çeyrekte arttığı tahmin ediliyor. Eugene Securities’de bir analist olan Lee Seung-woo, şirketin TV satışlarının 2020’nin 2. çeyreğindeki rakamlardan% 40 daha fazla olabileceğini söylüyor. Samsung’un tüketici elektroniği işi, 2016’nın 2. çeyreğinden bu yana en iyi çeyreğini açıklayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU