Samsung’un orta sınıf akıllı telefonları AMD grafik teknolisini kullanacak

samsung

AMD’nin RDNA grafik teknolojisi, bütçe dostu Samsung modellerinde yer alarak rakiplerine karşı ciddi bir rekabet avantajı sağlayacak.

Samsung, AMD ile  işbirliğine gitmesinin nedeni, orta sınıf cihazlarının görüntü işleme yeteneklerini çok daha iyi hale getirmek. Hatta yakında piyasaya sürülecek olan Exynos 1430 ve Exynos 1480 yongaları, bu dönüştürücü teknoloji için öncü olacaklar.

Bu işbirliğinin sızıntısı X sosyal ağında bir güvenilir kaynak olarak görülen Revegnus’tan geldi.

samsung

Revegnus’a göre, AMD’nin grafikleri öncelikle Güney Koreli akıllı telefonların görüntü işleme yeteneklerini destekleyecek. Bu stratejik hamle, orta sınıf modellerde makine öğrenimini önemli ölçüde geliştirecek. Bu da  markanın son derece rekabetçi bir pazarda öne çıkmasını sağlayacak.

Oyun performansı birincil odak noktası olmasa da, Samsung’un gelecekteki akıllı telefonlarının AMD grafiklerinden yararlanması kuvvetle muhtemel. Bu GPU’lar, markanın şu anda bu segmentte kullandığı Mali GPU’ları geride bırakabilir. Ancak Exynos 2200’lü Galaxy S22’de bulunan ışın izleme gibi gelişmiş oyun özellikleri Samsung’un premium modellerine özel kalabilir.

Güney Koreli’nşn yeni nesil orta sınıf modellerinin önümüzdeki yılın başlarında tanıtılması bekleniyor.

Samsung ve AMD ortaklığı akıllı telefon dünyasını yeniden şekillendirmeyi vaat ediyor. Tüm ayrıntıların ortaya çıkması biraz zaman alsa da kesin olan bir şey var: bu işbirliği, bütçe bilincine sahip tüketicilerden üstün performans arayanlara kadar geniş bir yelpazedeki kullanıcılar için akıllı telefon deneyimini şüphesiz geliştirecek.

Xiaomi telefonlarına ilgi azaldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir