Ana Sayfa Akıllı Telefon Samsung Huawei kullanıcıları için nabız yokluyor

Samsung Huawei kullanıcıları için nabız yokluyor

Samsung gözden düşen Huawei’nin müşteri kitlesini gözüne kestirdi. Peki Samsung Huawei müşterilerini kendisine çekebilecek mi? İşte konunun detayları.

Akıllı telefon pazarındaki rekabet günden güne artıyor. Huawei’nin 2021 yılı ile birlikte akıllı telefon satışlarında yüzde 50’den fazla daralma ön görülüyor. Peki Çin’li akıllı telefon üreticisinin kaybettiği müşteri kitlesini hangi firma kapacak? Görünen o ki Samsung ve Xiaomi bunun için şimdiden hazırlıklara başlamış durumda.

Bilindiği üzere Huawei tarafından üretilen yeni akıllı telefon modellerinde Google servisleri yer almıyor. Yani yeni bir Huawei modeli aldığınızda, telefonu Google kimliği yerine HMS kimliği ile başlatıyorsunuz. Ayrıca Android’in en büyük ve en güvenli uygulama mağazası olan Google Play de Huawei modellerinde bulunmuyor.

Herşey bir yana, Android işletim sistemini kullanan bir telefonda Google Play bulunmaması gerçekten de çok büyük bir sorun. Bu sorun yüzünden Huawei hızlı bir şekilde kullanıcı kaybediyor.

Nitekim bu durum satış rakamlarına da yansımız durumda. Sektördeki diğer üreticiler de şimdiden Huawei’den boşalan yeri doldurmak için kolları sıvadı.

Ericsson başkanı Huawei savaşını İsveçli bakana götürdü

Samsung Huawei müşterileri için hazır bekliyor

Huawei’nin müşterilerine göz diken üreticilerden birisi de Samsung. Güney Koreli teknoloji devi 2021 ile birlikte Huawei kullanıcı sayısında önemli bir düşüş bekliyor. Huawei cihazlarını yenilemek isteyen müşterileri kendisine çekmek isteyen Samsung bunun için bir dizi plan da hazırlamış durumda.

Sızdırılan raporlara göre Güney Koreli şirket, agresif bir fiyat politikası güdecek ve bu sayede Huawei müşterilerini kendisine çekecek. Ayrıca Huawei’nin başına gelenlerin, diğer Çinli üreticilerin de başına gelebilecek olması ihtimali ön plana çıkarılacak.

Elbette Xiaomi’nin bu bağlamda Samsung’un en güçlü rakibi olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

Apple eski iPhone modellerine güncelleme yayınladı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting