Samsung yeni işlemcileri ile fark yaratacak!

Samsung yeni işlemcileri

Mobil işlemci sektörünün önemli isimlerinden olan Samsung yeni işlemcileri için bugün ilk açıklamayı yaptı. Samsung, 3nm üretim süreci ile üretilecek işlemciler için bazı bilgiler paylaştı.

Mobil işlemci pazarında Exynos yonga setleri ile önemli oyuncular arasında yer alan Samsung, bugün gelecekteki işlemcileri için yeni yol haritasını paylaştı. Samsung yeni işlemcileri ile mobil sektörde yeni bir devri başlatacak gibi görünüyor. Peki, Samsung yeni işlemcileri nasıl olacak?

Samsung yeni işlemcileri için açıklama yaptı!

Samsung, Foundry Forum etkinliğinde gelecekte tanıtacağı işlemciler için çarpıcı açıklamalarda bulundu. Güney Koreli firma gelecekte 7nm Low Power Plus, 5nm Low Power Early ve 3nm Gate-All-Around Early/Plus yonga setlerini tanıtacağını resmen duyurdu. Peki, bu yonga setlerinin özellikleri neler?

7nm Low Power Plus

Samsung’un 7nm Low Power Plus işlemcileri Extreme ultraviolet lithography ile üretilecek. İsminden de anlaşılacağı gibi daha düşük güç tüketecek olan bu işlemcilerin 2019’da tanıtılması bekleniyor.

Galaxy Note 9 RAM ve dahili depolama alanı ile öne çıkıyor!

Extreme ultraviolet lithography teknolojisi, işlemcilerin üretimine 13.5nm dalga boyutunda ultraviolet kullanılması anlamına geliyor. Bu sayede yonga setinin üzerindeki yoğunluk artacak. Ayrıca çoklu desen ve ekstra katman gibi eski teknolojiler bu yöntemde kullanılmayacak.

5nm Low Power Early

Samsung’un 5nm Low Power Early yonga setleri ise FinFET teknolojisini kullanan son işlemciler olacak. Bu işlemcilerin yeni Galaxy A modellerinde kullanılması bekleniyor. Daha az güç tüketecek olan 5nm LPE yonga setleri, güç konusunda daha verimli olacak.

Samsung yeni işlemcileri

3nm Gate-All-Around Early/Plus

Samsung’un 3nm Gate-All-Around Early/Plus yonga setleri ise mobil işlemci sektöründe devrim yaratacak. 2022 yılında üretimine başlanacak olan 3nm Gate-All-Around Early/Plus yonga setleri, Samsung’un amiral gemilerine güç verecek.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin