Samsung, Galaxy serisi akıllı telefonlara özel işlemciler geliştirmeye başladı

6s

Samsung, kendi yonga setlerini üreten birkaç akıllı telefon şirketinden biri. Güney Koreli dev, Samsung Exynos markası altında amiral gemisi yongalarından bütçeye veya orta sınıfa kadar bir dizi işlemciye sahip.

Son zamanlarda şirketin Galaxy akıllı telefonlarında kendi yongalarının kullanımını artıracağına dair haberler geliyordu. Ayrıca amiral gemisi cihazlar için özel bir yonga seti üzerinde çalıştığı söyleniyordu.

Şimdi, Kore’den gelen yeni bir rapor , Samsung Electronics’in Cihaz Çözümleri (DS) Bölümünün, özellikle Galaxy serisi akıllı telefonlar için bir Uygulama İşlemcisi (AP) geliştirmeye başladığını iddia ediyor.

Şirket yıllardır Exynos yongaları üretiyor olsa da, şirket henüz üzerinde çalışmaya karar verdiği Galaxy akıllı telefon serisine özel bir işlemci yapmadı.

Samsung

Bu, Apple’ın cihazlara yalnızca Apple’dan güç sağlayan A serisi yongalarla yaptığına benzer. Ancak, Samsung’un yeni AP’sinin 2025’e kadar piyasaya çıkması beklenmiyor. Genel bir konfigürasyon yerine tek bir ürün hattına odaklanan optimizasyon, Samsung’un kesinlikle daha iyi performans ve düşük güç tüketimi sunmasına yardımcı olacak.

Şimdiye kadar şirket, kendi Exynos serisiyle birlikte Qualcomm ve MediaTek’in yongalarını kullanıyor. Bununla birlikte, markanın amiral gemisi akıllı telefonlarının çoğu, bölgeye bağlı olarak Qualcomm Snapdragon yonga seti ve Exynos yongaları tarafından desteklenmektedir.

Kendi akıllı telefonları için özel bir çipin yanı sıra şirket, Exynos çiplerinin pazar payını genişletmeye de odaklanıyor ve markadan gelen daha fazla akıllı telefonda kendi çiplerini kullanmaya karar verdi.

Galaxy Watch 5 Pro, safir cam ve titanyum yapıya sahip olabilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir