Samsung Galaxy S24’ün ön kamerasında değişiklik olmayacak

Samsung Galaxy S24

Samsung Galaxy S24 ‘ün 2024’ün başlarında bizimle birlikte olacağını umuyoruz. Aancak kulağımıza gelen son söylentilere göre ön kamerada herhangi bir değişiklik olmayacak.

SamMobile’a göre Samsung, Galaxy S23 telefonlarında olduğu gibi Samsung Galaxy S24 telefonlarında da  aynı selfie kamerası yani  12MP sensör kullanılacak.

Bu tüm S24 ailesi için geçerli olacak. Tıpkı,  Galaxy S23, Galaxy S23 Plus ve Galaxy S23 Ultra’nın hepsinin önünde aynı 12MP selfie kamera olduğu gibi  2024’te de aynı sensor kullanılacak.

Yeni Hyundai KONA

Samsung Galaxy S24

Hatırlayanlar bilir. Galaxy S22 ve Galaxy S22 Plus 10MP selfie kamerası ile piyasaya sürülürken, Galaxy S22 Ultra ön tarafta 40MP kamera ile donatılmıştı. Galaxy 21 serisinde de durum aynıydı. Öyle anlaşılıyor ki,  Samsung,  bu yaklaşıma Samsung Galaxy S24 ile geri dönmeyecek ve ailenin her üyesinde aynı ön kamera kullanacak.

Ekran altı kamera teknolojisi ertelendi

Sızıntı ayrıca Galaxy S serisi için ekran altı kamera teknolojisi  bir yıl daha ertelendiğini söylüyor. Samsung bu teknolojiyi en son Galaxy Z Fold 4, yani katlanabilir cihazında kullanmıştı. Herhangi bir amiral gemisinde bu teknoılojiyi tercih etmemişti.

Ekran altı kameralar, istenilen fotoğraf ve video kalitesine ulaşamıyorlar. Samsung, ön ekrandaki selfie kamerasını mümkün olduğunca küçük tutmak istemesi, bu teknolojinin yakında rafa kalkabileceği anlamına da gelebilir.

Şimdiye kadar duyduklarımıza göre, Galaxy S24 telefonların arka kameralarında da pek bir yükseltme almayacak. Yine bu durumu teyit etmek için elbette beklemek gerekecek.

Oppenheimer fazlasıyla beğenildi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir