Samsung Galaxy Note 10 satışlarını durdurabilir

galaxy note 10 plus1

Akıllı telefon pazarının lider isimlerinden Samsung önümüzdeki dönemde Galaxy Note 10 satışlarını durdurabilir. İşte detaylar.

Akıllı telefon sektörünün en köklü isimlerinden biri olan Samsung, her yıl iki farklı amiral gemisi modeli ile karşımıza çıkıyor. S serisi ve Note serisi.

Teknoloji sektörünü az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere Güney Koreli şirket yılın ilk yarısında S serisinin, ikinci yarısında ise Note serisinin yeni modeli ile karşımıza çıkıyor.

Eğer büyük bir aksilik yaşanmazsa Samsung 5 Ağustos’ta düzenleyeceği özel bir etkinlikle Note 20 modellerini tanıtacak. Note 20 modellerinin tanıtımı ile birlikte Güney Koreli şirket radikal bir karara da imza atabilir.

Samsung artık Galaxy Note 10 satmayacak

Güney Kore’den sızdırılan son raporlara göre Samsung Note 20 modellerini tanıttıktan sonra Note 10 modellerinin satışını durduracak.

Elbette bu durum sadece Samsung’un online kanalları ve mağazalarında geçerli olacak. Yani üçüncü parti teknoloji mağazalarında Samsung Galaxy Note 10 modelleri satılmaya devam edecek.

samsung galaxy note 10

Aslında bu duruma zaten alışığız. Zira Apple da yeni nesil iPhone modelleri çıktığında eski serileri satıştan kaldırabiliyor. Örneğin geçtiğimiz yıl iPhone 11 modelleri tanıtıldığında XS modelleri satıştan kaldırılmıştı.

Bu durumun temel nedeni yeni modeller ile eski model arasında önemli bir fark bulunmaması. Dolayısıyla birbirine benzer iki telefonu aynı anda satmanın da pek bir mantığı olduğu söylenemez.

Nokia C3 performans testinde ortaya çıktı! İşte tüm detaylar