Facebook artık müzik videoları da gösterecek

Facebook hakkında önemli kararlar

Facebook yeni bir yenilikle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Sosyal medya denilince akla gelen ilk isimler arasında Facebook’un da yer alıyor olması bir sürpriz değil. Elbette Facebook’un artık eski popülaritesinin çok uzağında olduğu reddedilemez bir gerçek.

Bunun pek çok nedeni olduğunu biliyoruz. Artık insanlar Facebook’u bir giriş kimliği yerine kullanıyorlar demek pek yanlış olmaz. Zira bu mecra üzerinden yapılan paylaşımlar geçmişe nazaran önemli oranda azaldı.

Artık Facebook’un bünyesinde bulunan Instagram’ın çok daha popüler olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle belli bir yaş kitlesinin altında kalan kullanıcılar ağırlıklı olarak Instagram’ı tercih ediyor.

Facebook müzik videolarını ayağınıza getiriyor!

Zuckerberg’in göz bebeği diyebileceğimiz Facebook’un eski popülaritesini kazanması için yoğun bir mesai harcanıyor. Lakin bu pek de kolay olacak gibi değil.

Şimdiye kadar Facebook’ta pek çok yenilik yapıldı. Lakin bu yeniliklerin pek çoğu tutmadı. Zuckerberg ve ekibi şimdi de Facebook’a müzik videoları eklemeyi planlıyor.

facebook

Hali hazırda bu özellik ABD’de hayata geçirilmiş durumda. Facebook’un anlaştığı bazı müzik şirketleri resmi hesapları üzerinden paylaşımlara başladılar.

Zuckerberg’in Facebook’ta boy gösteren bu özelliği diğer ülkelere taşıyıp taşımayacağı ise henüz netleşmiş değil.

Genel olarak Facebook bazı özellikleri sınırlı bölgelerde test ediyor. Eğer beklenen reaksiyon alınırsa bu özellik dünya genelinde hizmete sunuluyor. Dolayısıyla müzik videolarının ülkemizde hizmete girip girmeyeceği ABD’deki kullanıcıların bu yeniliğe duyacağı ilgiye bağlı diyebiliriz.

TikTok hisseleri Microsoft tarafından satın alınıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir