Nokia C3 performans testinde ortaya çıktı

Nokia TA-1258

Nokia’nın giriş segmentine hitap eden yeni modeli C3 Geekbench’te ortaya çıktı. İşte Nokia C3 hakkındaki tüm detaylar.

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden biri olan HMD Global, yeni nesil modellerini tanıtmak için geri sayıma geçmiş durumda. Finli üretici tarafından yapılan açıklamada IFA kapsamında bazı modellerin tanıtılacağı doğrulanmıştı.

Nokia’nin IFA kapsamında tanıtacağı modellerden birisinin de GamoraPlus kod ismi ile anılan C3 olduğu ortaya çıktı.

Nokia’nın giriş segmentindeki yeni modeli geçtiğimiz gün Geekbench performans testinde göründü. Böylece C3’ün bazı özellikleri de netleşmiş oldu.

Nokia C3 Geekbench’te ortaya çıktı

HMD Global imzası taşıyan C3, özellikleri itibariyle giriş segmentine hitap eden bir model. Bu yüzden de Geekbench performans testinden hayli düşük puanlar aldı. C3, tek çekirdek testinden 149 puan alırken, çok çekirdek testinden ise 820 puan aldı.

nokia c3

Daha önce de TENAA’da ortaya çıkan modelin Unisoc SC9863 yonga seti ile geleceği kesinleşmişti. 3GB RAM bulunan modelde 32GB dahili depolama alanı ve 3000 mAh’lık batarya yer alıyor.

HD+ çözünürlüğünde 5.99 inçlik LCD panelle gelen yeni Nokia modelinde 8MP’lik ana kameraya 5MP’lik ön kamera eşlik ediyor.

Nokia’nın giriş seviyesindeki yeni modelinin özellikleri itibariyle tatminkar yapıda olduğu söylenebilir. Bu sebepten ötürü fiyatı da 100 dolar civarında olacaktır. Yine de bu konudaki tam bilgiler Nokia C3 tanıtıldıktan sonra kesinleşecek diyebiliriz.

iPhone 12 Pro sonunda satışa sunuldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir