Samsung Galaxy M52 5G üst seviye bir ekranla geliyor

Samsung Galaxy S21, One UI 3.1.1 güncellemesi alıyor

Son dönemde akıllı telefonlardaki ekran tazeleme hızı da kullanıcılar için önemli olmaya başladı. Keza artık orta segment modeller dahi yüksek ekran tazeleme hızlarına sahip oluyor.

Samsung Galaxy M52 5G üst seviye bir ekranla geliyor. Bilindiği üzere Güney Koreli teknoloji devi zaten üst seviye modellerinde yüksek ekran tazeleme hızları kullanıyordu. Şimdi bu durum orta segment cihazlar için de geçerli olmaya başladı.

Sızdırılan son bilgilere göre Samsung’un önümüzdeki günlerde tanıtacağı yeni orta segment modelinde 120Hz’lik bir ekran kullanılacak. Orta segmentte yer alan pek çok modelin 90 Hz’lik ekranlar kullandığını hesaba katarsak M52 5G’nin bu anlamda rakiplerinden ayrıldığını söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy S21, One UI 3.1.1 güncellemesi alıyor

Samsung Galaxy M52 5G üst seviye bir ekranla geliyor

Öte yandan bu ekranın Super AMOLED teknolojisine sahip olacağı ve 1080 x 2400 piksel çözünürlüğünde olacağı da sızdırılan bilgiler arasında. Henüz netleşmiş olma da telefonun arka kısmında yine plastik bir kapak kullanılması bekleniyor. Delikli ekran tasarımıyla gelecek olan modelde 3’lü ana kamera kurulumu yer alacak. Ön yüzde ise tek bir selfie kamerası bulunacak. M52 5G’nin diğer detaylarının ise önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor. Bu arada dip not olarak belirtelim. Telefonun Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz netleşmiş değil. Fakat gelse de çok ucuz bir etikete sahip olmayacağını söyleyebiliriz. Keza en son çıkan M serisi cihazlar da fiyat tarafında 4000 TL’nin üzerinde etikete sahipti.

Android 12 son beta sürümü yayınlandı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir