Ana sayfa Akıllı Telefon Samsung Galaxy Fold satış rakamını açıkladı

Samsung Galaxy Fold satış rakamını açıkladı

Samsung geçtiğimiz yıl satışa sunduğu ilk katlanabilir ekranlı telefonu Galaxy Fold hakkında bazı bilgiler paylaştı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Akıllı telefon pazarının lider ismi konumunda yer alan Samsung, ilk katlanabilir ekranlı modeli Galaxy Fold’u geçtiğimiz yıl satışa sunmuştu. Aslında Güney Koreli şirket katlanabilir ekranlı modeller üzerinde 2014’ten bu yana çalışıyordu. Fakat teknolojinin yeterli olmadığı bahanesiyle bu modellerin çıkışı 2019’a kadar sarktı.

Samsung 2019’un başlarında Galaxy S serisinin yeni modelleriyle eş zamanlı olarak Galaxy F’i de tanıtmıştı. Güney Koreli şirket normal şartlarda yılın ilk yarısında Galaxy Fold ile kullanıcıların karşısına çıkma niyetindeydi. Fakat telefonun test için gönderilen sürümlerinde ekran ve menteşe bazlı sorunlar ortaya çıkınca Galaxy Fold’un satışa sunulması da yılın 2. yarısına sarkmıştı.

galaxy fold

Biraz gecikmeli de olsa sonunda Galaxy F raflardaki yerini aldı. 2000 dolarılık fiyatıyla belirli bir müşteri kitlesine hitap eden Fold’un dünya genelinde ne kadar satacağı büyük merak konusuydu.

Galaxy F ne kadar sattı?

Samsung’un yetkili isimlerinden biri olan DJ Koh konu hakkında yaptığı açıklamada Fold satışlarının 400.000 ile 500.000 arasında olduğunu açıkladı. Dürüst olmak gerekirse bu 2000 dolarlık bir model için hayli iddialı bir satış rakamı.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Hali hazırda gelişim aşamasında bulunan Galaxy Fold2 boyuna katlanabilir bir yapıya sahip olacak. Telefonun fiyatının ise 1000 dolar civarında olması bekleniyor.

Galaxy XCover Pro özellikleri sızdırıldı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 3 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler