Ana sayfa Akıllı Telefon Samsung Galaxy Fold satışları durduruldu!

Samsung Galaxy Fold satışları durduruldu!

Büyük bir ilgi uyandıran Samsung Galaxy Fold satışları hakkında hiç kimsenin beklemediği bir gelişme yaşandı. Galaxy Fold, bundan kısa bir süre önce ön siparişe açılmıştı ve birçok sorunda beraberinde gelmişti.

Galaxy Fold modeli ile ilgili yapılan bir deneme çalışmasını hatırlarsak, normal şartlarda hiçbir problem olmadığını söyleyebiliriz. Hatta şirket bu denemeleri binlerce kez tekrarladıklarını ve hiç sorun yaşamadıklarını ifade etti.

Samsung Galaxy Fold satışları beklendiği gibi gitmedi

Samsung şirketinin yaptığı katlanabilir ekran çalışmalarının çok fazla bir geçmişi yok. Muhtemelen bu nedenden dolayı şirket, katlanabilir ekranlarla ilgili büyük soru işaretlerine sahip. Kullanıcılardan gelen şikayetlere bakıldığında; ışık gelmeme sorunu, ekranın aniden kırılması, ve orta bölümden bükülme gibi birçok sorun karşımıza çıkıyor.

Samsung, katlanabilir ekranlarla ilgili bu sorunları daha çok ekran koruyucu jelatinlere bağlıyor. Cihazı kullanılamaz hale getiren bu ekran probleminin jelatinlere bağlanması elbette kabul edilemez. Güney Koreli bu parlayan yıldız şirketi, muhtemelen hatasını örtmeye çalışıyor.

Samsung, tüm bu nedenlerden dolayı Galaxy Fold modelinin ön satışlarını durdurma kararı aldı. Şirket, bütün arızaları inceledikten sonra genel bir değerlendirme yapacak ve yol haritası belirleyecek. Eğer katlanabilir telefonlardaki bu arıza çok büyükse, muhtemelen şirket bir süre bu teknolojiden de vazgeçebilir. Henüz hiç kimse şirketin konuyla ilgili nasıl bir karar alacağını bilmiyor. Sizce de Samsung, katlanabilir ekran teknolojisine erken mi geçti. Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz

Galaxy Fold kafaları karıştırdı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bu hafta çıkacak oyunlar (21 – 27 Ocak)

Oyun severlerin merakla bekledikleri bu hafta çıkacak oyunlar listesi (Ocak) nihayet netlik kazandı. İşte bu hafta içerisinde raflardaki yerini alacak olan yapımlar. Bu hafta da...

Son Haberler